علم

Moderators: Shana, Persian Moderator

Post Reply
Solis

علم

امام صادق ع
تمام علم٧٢ حرف است و آنچه پيامبران تاكنون آورده‌اند دو حرف بيش نيست و مردم تاكنون با بيش از دو حرف آشنا نيستند؛ ولي وقتي قائم ما قيام كند۵٢ حرف ديگر را نيز بين مردم گسترش خواهد داد.
📚 بحار الأنوار، ج ۵۲، ص ۳۳۶
۱-جابر گويد:شخصى كه مسيّب بن نجبه را ديده بود براى من بازگو كرده گفت: «مردى به همراه مرد ديگرى كه ابن السّوداء ناميده مى‌شد نزد امير المؤمنين عليه السّلام آمده به آن حضرت گفت:اى امير مؤمنان اين مرد به خدا و رسول او دروغ مى‌بندد و شما را بر آن شاهد مى‌گيرد،پس امير المؤمنين عليه السّلام فرمود:او خيلى عريض و طويل سخن گفته است، حال چه مى‌گويد؟گفت:از 👈سپاه خشم سخن مى‌گويد، فرمود: اين مرد را رها كن، ايشان گروهى هستند كه در آخر الزّمان مى‌آيند،جدا جدا مانند پاره‌هاى ابر پائيزى،👉 از هر قبيله يك مرد،دو مرد،سه مرد پديد مى‌آيند ابر پائيزى از هر قبيله يك مرد،دو مرد،سه مرد پديد مى‌آيند تا شمارشان به نه نفر مى‌رسد،بدان به خدا سوگند كه من فرماندۀ ايشان و نام او،و محلّ‌ فرود آمدنشان را مى‌شناسم، سپس برخاست در حالى كه مى‌فرمود: 👈باقر، باقر، باقر، بعد فرمود: او مردى از فرزندان من است كه حديث را به نحو خاصّى خواهد شكافت».👉
📚 الغيبة (للنعمانی) ج ۱، ص ۳۱۱
امام رضا (ع) فرمود : امام باقر (ع) می‌ فرمود : همانا مثل سلاح در ما مانند تابوت است در بنی اسرائیل . یعنی هر کسی تابوت نزدش بود نبوت برای او بود و به همین صورت هر کدام از ما که نزدش سلاح باشد صاحب امر است . از ایشان سؤال شد : آیا سلاح از علم جداست ؟ امام رضا (ع) فرمود : خیر .
📚‌ کافی ج۱ ص۲۳۸
 امام صادق علیه السلام فرمودند:اولين قائمي كه ازما اهل بيت قيام می كند با شما با احاديثی سخن می گويد كه طاقت تحمل آن را نداريد، پس برعليه او خروج می كنيد.
📚بحار الانوار ج۵۲ ص۳۷۵
"When the holy one...took me to serve the throne of glory...and all the needs of the Shekinah, at once my flesh turned to flame....all my limbs to wings of burning fire, and the substance of my body to blazing fire", -The Archangel Metatron
Post Reply

Return to “دلایل حقانیت دعوت”