قانون معرفت حجت

Moderators: Shana, Persian Moderator

Post Reply
Solis

قانون معرفت حجت

ابن ابى نصر گويد:به امام رضا (عليه السّلام) گفتم : وقتى كه امام بميرد با چه امام بعد از او شناخته شود؟ فرمود : امام نشانه‌ها دارد: يكى اينكه بزرگترين پسرهاى پدر خود مى‌باشد و داراى فضيلت و وصيت است و معروف است به طورى كه يك شتر سوار كه از خارج وارد شهرمى‌شود،مى‌پرسد:فلان امام به كه وصيت كرده‌؟ مى‌گويند:به فلانى،و سلاح در ميان ما چون تابوت است در ميان بنى اسرائيل و امامت به همراه سلاح است هر جا كه باشد.
📚 الکافي ج 1، ص 482
عبد الأعلى گويد:به امام صادق (عليه السّلام) گفتم : آن كه به ناحق بر مسند امامت جسته و مدعى آن است چه دليلى بر رد او است‌؟ فرمود:از احكام حلال و حرام از وى پرسند،سپس رو به من كرد و فرمود:سه دليل هست كه در كسى جمع نباشد جز اين كه به حق صاحب مقام امامت است:
۱ اولىٰ‌ و احق باشد نسبت به امام سابق بر خود.
۲ سلاح نزد او باشد.
۳ وصیت ظاهره
به طورى كه وقتى تو وارد شهر مدينه شدى از عموم مردم و از بچه‌ها پرسيدى: فلان امام به چه كسى وصيت كرده‌؟بگويند:به فلان پسر فلان.
📚 الکافي ج 1، ص 482
۲ سلاح رسول خدا ص نزد او باشد.
۳ وصيتنامۀ رسول خدا ص
و اينها نزد من است و كسى در بارۀ آن با من نزاعى ندارد،من گفتم:اين نشانه‌ها از ترس سلطان مستور و نهان است...
📚 الکافي ج ۱، ص 873
... بعد از آن ٣١٣ نفر که عهد نامه ی رسول خدا و بیرق و اسلحه رسول خدا را نزد آن حضرت می بینند در بین رکن و مقام با او بیعت می کنند سپس آن حضرت که وزیرش هم همراه اوست از مکه بیرون می رود در آن حال منادی از اسمان به نام آن حضرت ندا می کند به گونه ای که همه آن ندا را می شنوند و نام او نام پیامبر شماست.
اگر این امر بر شما مشتبه گردید یعنی از نام وی ندانید که او قائم است هر آینه عهد نامه ی پیامبر خدا و لوای و اسلحه او و نفس الزکیه که از اولاد حسین است بر شما مشتبه نخواهد شد و اگر اینها هم بر شما مشتبه شد، پس مشتبه نخواهد شد صدایی که از آسمان به نام و ظهور او می رسد.
و بپرهیز از تابع شدن پاره‌ی سادات ال محمد که ادعای سلطنت می کنند، زیرا که ال محمد و آل علی را سلطنت یک بار خواهد شد و برای دیگران بارها. پس به هر کس از ال محمد که مدعی سلطنت است تبعیت مکن تا اینکه ببینی از اولاد حسین مردی را که عهد نامه ی رسول خدا و بیرق و اسلحه آن حضرت در نزد اوست زیرا عهد نامه از حسین ع به علی بن الحسین ع رسید و از اولاد او به امام باقر ع به آن رسید ...
بعد از آن فرمود: پس همیشه به این جماعتی که عهد نامه ی رسول خدا و بیرق و اسلحه نزد اوست تبعیت کن و بپرهیز از آنان که برای تو ذکر کردیم.
📚 البرهان في تفسير القرآن ج ۱، ص 053
۳ وصیت آشكار نزد او باشد
بطورى كه چون به مدينه آئى و از عموم مردم و بچه‌ها بپرسى امام سابق به كه وصيت كرده بگويند بفلان كس.
📚 الخصال ج ۱، ص 711
📚 الامامة والتبصرة ص 831
امام باقر (ع) فرمود : هر چیزی برای شما ایجاد اشکال یا شبهه کند وصیت و پرچم و سلاح پیامبر خدا (ص) جای هیچ گونه شبهه و اشکال برایتان باقی نمی‌ گذارد ... بر حذر باشید از کسانی که خود را به دروغ به آل محمد نسبت می‌ دهند . که همانا برای آل محمد و علی (ع) پرچمی (یک پرچم) است و برای دیگران پرچم ها . پس در جای خودت ثابت باش و از هیچ‌ کس ابداً تبعیت نکن تا مردی را از فرزندان حسین (ع) ببینی که با او وصیت رسول خدا (ص) و پرچم او و سلاح او باشد .
📚‌ تفسیرالعیاشی ج۱ ص 46
📚 بحار الأنوار ج 25 ص ۲۲۲
📚 إلزام الناصب ج۲ ص۹
امام صادق(ع) فرمود : صاحب این امر با سه خصوصیت شناخته می‌شود که در هیچ‌ کس جز او نیست . او نزدیکترین مردم به کسی که قبل از او است می‌باشد و او وصیش است . با او سلاح رسول الله (ص) است . با او وصیت رسول الله (ص) می‌باشد.
📚‌ بصائرالدرجات ص ۲۰۲
📚 الكافي ج۱ ص 973
يهود هفتاد و يك فرقه شد، كه هفتاد فرقه اش جهنمى و تنها يك فرقه اش أهل بهشت است، و آن همان فرقه اى است كه از وصیت موسى عليه السّلام پيروى كردند ونصارى هفتاد و دو فرقه شدند، هفتاد و يك فرقه اش أهل دوزخ و تنها يك فرقه ايشان أهل بهشت شدند، و آن همان گروهند كه از وصیت عيسى عليه السّلام پيروى كردند و اين امّت نيز هفتاد و سه فرقه خواهند شد، كه هفتاد و دوتاى آنها در آتشند و تنها يك فرقه اش أهل بهشتند، و آن فرقه اى است كه از وصىیت من پيروى نمایند
📚 كتاب سليم بن قيس الهلالي، ص 334
"When the holy one...took me to serve the throne of glory...and all the needs of the Shekinah, at once my flesh turned to flame....all my limbs to wings of burning fire, and the substance of my body to blazing fire", -The Archangel Metatron
M_R_AL_ALMAHDY

اللهم صل علی محمد و آل محمد الأئمة و المهدیین وسلم تسلیما
Post Reply

Return to “دلایل حقانیت دعوت”