توصیه های 🌹امام احمد الحسن ع🌹 به زوجین

در این بخش می توانید مباحث را به زبان فارسی به اشتراک بگذارید و بحث کنید

Moderators: Shana, Persian Moderator

Post Reply
Solis

🔷 از وظایف زن و شوهر نسبت به همدیگر 🔷

و از وظایف شوهر (زوج) نسبت به خانه و همسر و فرزندانش، آن است که او برای آنها زندگی آبرومندانه ای مهیا کند و برای آنها نیازهای ضروریِ خوردنی و نوشیدنی و لباس ها، و بقیه مایحتاج لازم را به روشی منطقی در حدود آن فراهم آورد، و بدون اسراف و بدون افراط.

و اگر روزها بگذرند و شوهر برای همسرش خرج نکند، خرج آن بازه ی زمانی بر عهده او میماند چه همسر (زوجه) آن را درخواست کند یا خیر.
و من میخواهم چیزی را که به غایت پر اهمیت است و به غایت شگفت انگیز است را در مورد عدالت خالق متعال شرح دهم. و آن این است که:

سخت کوشی ای که پدر یا کسی که پرورش میدهد، برای خانواده اش به کار می بندد، برکتی از برکت های خدای متعال است که خدا در فرزندانش خیر و برکات قرار میدهد و نفس ها و روح هایی که با عرق ( کار سخت) پدر پرورش یافته اند را بیشتر به سوی خیر تا شر متمایل میکند، به جز آنانی که گل هایشان نجس است، و پناه بر خدا.

👈پس از اینجا، پسران پاک مومن عزیزم، من قویاً از شما درخواست میکنم که کار کنید و تلاش کنید تا فرزندانتان را از تلاشتان و از دسترنجتان خوراک دهید.👉 و روزی بر عهده الله واحد رزاق است. و الحمد لله رب العالمین.
و بگذارید تمام مردان بدانند که هرکسی که برای فرزندانش از پولی که از کارش و تلاشش بدست آورد، خرج نمیکند، نباید انتظار هیچ خیری از اولادش به سوی خود داشته باشد، زیرا هنگامی که پدر فرزندان از پولی که برای او نیست یا پولی که او به درستی کسب نکرده است، برای آنها خرج میکند یا هنگامی که فرد دیگری برای آنها خرج میکند، خداوند متعال از قلب آنان رحمت و عشق به سوی پدرشان را بر میدارد.
همانا این زندگی ترازویی (مقیاسی، معیاری) دارد که عادل، متعال، رحمان، رحیم با آن اندازه میگیرد. و الحمد لله رب العالمین.

احمد الحسن
جمادی الثانی 1437 هجری قمری (3 آپریل 2016 میلادی، 15 فروردین 1395)
"When the holy one...took me to serve the throne of glory...and all the needs of the Shekinah, at once my flesh turned to flame....all my limbs to wings of burning fire, and the substance of my body to blazing fire", -The Archangel Metatron
Post Reply

Return to “Persian / فارسی”