SELAM ALEYKUM VR VB DEĞERLİ ENSAR ALLAH,

YAMAANI.CO WEB SİTESİ NİN YAPTIĞI İDDİALARA İSTİNADEN AŞAĞIDAKİ REDDİYEYİ HAZIRLADIK..

LÜTFEN SONUNA KADAR OKUYUNUZ ZİRA İDDİALARININ NE KADAR BOŞ VE ASILSIZ OLDUĞUNU BİR KEZ DAHA GÖRECEĞİZ.. UMARIZ BU REDDİYEDEN SONRA ARTIK YALANLARA MÜRACAAT EDEREK, SİYAH BAYRAKLARIN HAK DELİLLERİNİ ÇÜRÜTMEYE YELTENMEZLER.. ZİRA HEM ALLAH’IN GÖZÜNDE, HEM DE İMAM AHMED A.S’IN GÖZÜNDE ALÇALMAKTADIRLAR…

YAMAANI.CO’NUN İDDİALARINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ:

http://yamaani.co/siyah-bayraklar-suphesi/

ALLAH SVT, TÜM GERÇEK ENSARLARI KORUSUN… İMAM AHMED A.S VE MEHDİ A.S’IN HURUCUNU ACİL EYLESİN.. İLAHİ AMİN…

DEMİŞSİNİZ Kİ; SİYAH BAYRAK ESKİDEN BERİ VARDI VE ÜZERİNDE İMAMLAR A.S’IN İSMİ YAZILIYDI:
CEVAP: 23 Ocak 2015 tarihinde, Kral Abdullah’ın vefatı ile, Mehdi a.s, oğlu Ahmed el Hasan a.s’dan ilk başta 10 kişiyi çağırmasını istemiş ve daha sonra 2 kişi daha talep etmiştir. Ve İmam Mehdi a.s açıklamıştır ki, bayrağımız kıyam bayrağına dönüştü. Rengi siyah oldu ve üzerinde sarı ile EL BİYATİLLAH yazılıdır.

Ayrıca İmam Ahmed el Hasan a.s, Havza Öğrencilerine Nasihat Kitabı’nda, Mehdi a.s’ın iki bayrağı olduğunu aşağıdaki hadisle belirtmiştir:

Resulullah saas buyurur: “…Onun bir ilmi var ki, huruc zamanı geldiğinde, bu ilim kendiliğinden yayılacaktır! Ve Allah, ilmi, telaffuz ettirecek ki böylece, ilim ONU çağıracak: Kıyam et Ey Allah’ın VELİSİ! ALLAH’ın düşmanlarını ÖLDÜR! Ve onun iki bayrağı ve iki alameti olacak…” – İmam Ahmed el Hasan a.s, Havza Öğrencilerine Nasihat Kitabı

Ayrıca yine İmam Ahmed a.s, Tevhid Kitabı’nda, Kaim’in siyah bayraklarla kıyam edeceğini belirtmiştir:

“Böylece Muhammed Hacerül Esved’i taşıdı ve bu, Kaim’in ve “Günahın Taşıyıcısı”nın ve ona (günaha) işaret eden “Siyah Bayrağın Taşıyıcısı”nın Muhammed’den çıkacağına işarettir. Ayrıca şuna da işarettir ki, Muhammed onu kendi sulbünde taşıyan kişidir. Zira o (Kaim), Muhammed’in kızı Fatıma’da (selamullahi aleyha) yer alır ve bu yüzden de günahın gerçek taşıyıcısı, Resulullah Muhammed’dir .

Allah’ın bu taşı örtmek istediği siyah renk ise kulların günahlarına işarettir ve o renk onlara kendi günahlarını hatırlatır ki, Allah’ın Evinde oldukları sırada belki tövbe eder ve bağışlanma dilerler. Ayrıca bu, Hakkın Kaim’i olan Al-i Muhammed’in Kaim’inin (aleyhisselam) SİYAH BAYRAKLARIYLA aynı renktedir. Dolayısıyla siyah bayraklar taşa işaret eder ve taş da bayraklara işaret eder.” Ahmed el Hasan a.s Tevhid Kitabı, Hacerül esved taşı bölümü

DOLAYISIYLA; BU Davada 3 bayrak vardır:

Abdul Rezzak denen bir adamin kurdugu bayrak: bunlar kilica cagiran militan bir gruptur, kendileri de acik ve net demistir ki; ne İmam a.s ile kontaktalar, ne de ondan emir aliyorlar. Bu bayrak Imam a.s’in önünden giden bayraktir. Kİ BU SİZİN BAHSETTİĞİNİZ BAYRAKTIR !
Imam a.s’ın eski bayragi (simdi ofisin bayragi): Bu bayrak ise geride kalan bayraktir
Imam Ahmed El Hasan a.s’in siyah bayragi: Kim bu bayrağa tabi olursa kurtulur!
Çünkü, EhliBeyt a.s bize bu bayraga gitmemizi ve bizim bu bayrağa tutunmamizi farz kilmiştır!!!

“Ensari Şeyh” Abdul Rezzak El-Diravi’nin yazdığı, “Came’i El-Adella” kitabı, s 94: “Demek ki, açıkça görmekteyiz ki, siyah bayraklar kuvvetlice övülmüştür. Onların içinde ölenler şehittirler. Yani, bu kişiler imam a.s’ın ensarıdırlar ve o a.s’dan aldıkları emirle ilerlerler. Ve ondan başkasına bakmazlar… Bu sebepten, onlara zafer vermek, İmam Mehdi a.s’a zafer vermek demektir… Esasen, siyah bayraklara zafer vermekle ilgili hadis, İmam Ali a.s tarafından zikredilmiştir: “ya Amer, eğer siyah bayrakların geldiğini duyarsan, o zaman bu kilidi ve kutuyu kır. Ta ki, onların altında öldürülene kadar.. Eğer yapamazsan, o zaman altlarında öldürülene kadar yuvarla”

Nazım Ukeyli kendi kitabında sayfa 128’de şöyle diyor: “Ebu Tufeyl nakletmiştir, Ali (as) şöyle buyurdu: ‘Ey Amr, eğer bir kutuda kilitli olduğun halde bile siyah bayrakların Horasan’dan geldiğini duyarsan, onların –yani siyah bayrakların- altında öldürülene dek bu kilidi ve kutuyu kır. Eğer yapamadıysan, o halde onların altında öldürülene dek (o kutunun içinde) yuvarlan.’ İmam’ın halifesi tarafından yönetilen Doğudan gelen bayrakları, Mehdi’nin ordusunun önsafındaki kişinin Şuayb bin Salih olacağını, onların bayrağı İmam Mehdi’ye (as) teslim edip ona biat edeceklerini zikreden pek çok hadis nakledilmiştir.”

DEMİŞSİNİZ Kİ, Mufazzal bin Ömer der ki: İmam Ebu Abdullah-ı Sadık aleyhisselam şöyle buyurdu: “Bu kıyamın sahibinin iki gaybeti vardır. Bir gaybeti o kadar uzayacak ki şöyle diyecekler: Öldü. Bazıları diyecek ki: Öldürüldü. Bazıları diyecek ki: Gitti. Onun emrini kabullenen ashabından çok azı geride (sağlam) kalacaktır. Onunemrini taşıyan mevla dışındaki hiçbir dost, onun yerini bilmeyecektir.”
CEVAP: İddia ediyorsunuz ki, onun emrini taşıyan mevla dışında hiçbir dost onun yerini bilmeyecektir. Oysa ki, bu kıyam zamanı farklıdır. Zira İmam Ahmed el Hasan a.s Nübüvvet Mührü Kitabın’da bildirmiştir ki, Kaim a.s ile bu 313 kişi, Şiaları arasında iletişim kurma rolüne sahiptir:

313 KİŞİ, ANSARLARI MEHDİ A.S İÇİN BİRARAYA GETİRECEK OLANDIR!

İmam Ahmed el Hasan a.s buyurdu:

“Hadis ve ayetlerle bahsettiğimiz bu ilk gruptaki (teçhizattaki) kişiler, Hz Mehdi a.s’ın, 313 sahebesidirler. Melekuttan salih rüyalar ile ilham alırlar ve Allah’ın izni ile bazı gayb haberlerini bilirler. Bazıları Nübüvvet mertebesine sahiptir, ve her biri de, Allah’u Teala’ nın yanında olan derecesi ve fazileti ile, onceden gonderilmis peygamberlerden olan elcilerdirler!

O her biri bir digerinden görünen şehirler/kentler, Allah’tan olan Elçilerdir (313 ANSAR) çünkü hakkı Allah’tan öğrenmişler ve Allah onlara salih rüyalarla vahyeder. Çünkü onlar, Hz Mehdi (a.s) ile birliktedirler.

Yani, yeryüzünü adaletle dolduran kişiyle birlikte olacaklar ve insanları El Kaim El Mehdi (a.s) için BİRARAYA GETİRECEKLERDİR ! Böylelikle, onlar insanlar üzerine HUCCETIRLER ve içlerinde KOTU IS GOREN (beceriksiz olan) yoktur zira onlar engellerin üzerine başarıyla giderler ve onların üzerine olan Allah’ın Huccetini takip ederler ve o kişi için, Allah’ın destekçilerini bir araya getirirler.”

NÜBÜVVET MÜHRÜ KİTABI

DEMİŞSİNİZ Kİ, 12 kişiyi MEHDİ a.s yalanlayacak hadisi DOĞRUDUR!
CEVAP: Bunu daha önce de gösterdik ki, ALAA AL SALEM tarafından derlenen Salih Kul Kitabı’nda bu hadis sizin iddia ettiğiniz gibi geçmemektedir. Keza daha bir çok kitapta hadis şu şekilde geçmektedir:

İmam Caferi Sadık aleyhisselam şöyle buyurdu: “Kaim’in kıyamından önce oniki kişi kıyam ederek hepsi birden onu gördüklerini söyleyecekler. Insanlar onlari tekzib edecek (yalanlayacak).” Gaybeti Numani

SALİH KUL KİTABI’NDA 12 KİŞİ İNSANLAR TARAFINDAN YALANLANACAK OLARAK GEÇMEKTEDİR:

12 kisi hadisi arapca.jpg

AYRICA, sizler facebook un imam a.s’a ve gaybet dönemindeki tüm yazılarının imam as’a ait olduğuna inanıyorsunuz değil mi? O zaman imam a.s aşağıda Nazar Nazar’a şöyle cevap vermiştir:

“İmam Mehdi a.s’a gelince, o yükseltildi ve na mevcuttur ve ONA İNANANLARIN onunla olan iletişimleri, vahiyle, rüyalarla, ONUNLA BULUŞARAK olmaktadır! Ve BU YOLLAR ARACILIĞIYLA, BİR ÇOK KİŞİ şahitlik etmiştir ki, İmam Ahmed el Hasan a.s yalan söylememektedir.”

saviorofmankind.com/component/content/article/88-english-uk/article/611-imam-pbuh-facebook-post-response-to-nazar

AYRICA, İMAM AHMED A.S, “Havza Öğrencileri’ne Nasihat” Kitabı’nda, ilk başta Mehdi a.s’a 10 kişi götüreceğiniz aşağıdaki hadis ile aktarmıştır:

İmam Bakır a.s buyurdu: “Meselenin sahibi bu geçitlerden birinde GAYBETE çekilecektir. Ve eli ile Zi Tuva’nın olduğu yere işaret eder. Sonra şöyle buyurur: Onun kıyamından önce, onunla birlikte olan Mevla (Ahmed el Hasan), bazı ashabı ile buluşuncaya dek GİZLENDİĞİ YERDEN ortaya çıkacak ve soracak: Orada kaç kişisiniz? Onlar: 40 kişiyiz, diyecekler. Sonra soracak: Sahibinizi (İmam Mehdi) görseydiniz, ne yapardınız? Onlar: Allah hakkı için, eğer buradan giderse ve herhangi bir dağa sığınırsa, biz de onunla olacağız. Sonra o (Ahmed el Hasan), onlara gelecek ve diyecek ki: İçinizden 10 tane önder gösterin ya da 10 tane en iyinizi. Sonra onlar, bu 10 kişiyi, ona gösterecekler. O, onları alacak ve Sahiplerine (İmam Mehdi) götürecek. O, onlara gelecek olan gecenin sözünü verecek” Gaybeti Numani s.187, Tefsir’ül Ayaşi c.2 s.56, Bihar’ül Envar c.52 s.341, Müçem Hadis İmam Mehdi c.5 s.2

Bu hadis, İmam Ahmed a.s’ın, ilk olarak 10 kişiyi, Mehdi a.s’a götürdüğünü kanıtlamaktadır! Ve hadiste çok açıktır ki, bu olay, hadisin başında geçtiği üzere, Mehdi a.s’ın uzun gaybetinden sonra olacaktır!

Dolayısı ile 12 kişi insanlar tarafından yalanlanacaktır hadisi, Salih Kul kitabında olduğu için sahihtir zira İmam a.s’ın kontrolünden geçmeden bu kitaplar yayınlanmamaktadır!

İkincisi, zaten İmam a.s Havza Öğrencilerine Nasihat kitabında, 10 kişiyi Mehdi a.s’a götüreceğinden bahsetmiştir.

Dolayısı ile bu iddianız da asılsızdır..

12 KİŞİNİN KİMLİĞİNİ BELİRTMESİ GEREKİR YAZMIŞSINIZ:
CEVAP: 12 kişinin adı YERYÜZÜNDE BİLİNMEYECEK değerLİ ANSARLAR;

İmam Ahmed el Hasan a.s, Nübüvvet Mührü Kitabı’nda şöyle buyurmuştur:

Kuran’da, Hz Mehdi (a.s)’ın ashabının özellikleri:

“Sebe’ halkı ile bereketlendirdiğimiz kentler arasına (her biri diğerinden) görülen kentler oluşturduk. Oralarda gidiş-gelişi belirledik (seyahati kolaylaştırdık) ve onlara da şöyle dedik: “Oralarda gece gündüz güvenlik içinde dolaşın.” Sebe: 18

İmam a.s devam ediyor ve diyor ki:

Bereketlendirdigimiz kentler; Hz. Muhammed s.a.a.s ve onun Ehlibeyt’idir. Herbiri digerinden görünen kentler ise, insanların üzerine delil olan, Allah’ın seçkin destekcileridir (ENSARLAR) ki, onlar mahlukatın üstüne Hüccet’tirler.

Sonra imam a.s su hadisi koyuyor:

“Hz Mehdi (a.s) ‘a yazdım ki, ailem bana sizin atalarınız(a.s)’dan olan bir hadisi söylüyor ve beni rencide ediyor şöyle söylediler; ‘Emrimizle ayaklanan kaimler ve hizmetkarlarımız Allah’ın yaratımının içindeki en şerli olanlardır.’ Ve İmam (a.s) bana cevap yazdığında, ‘Eyvahlar olsun, Allah’ın ne dediğini okumadın mı,

{Bereketlendirdiğimiz kentler arasına, her biri diğerinden görülen kentler oluşturduk. (Sebe:18)}

Allah hakkı için, bizler Allah’ın o nimet ve bereket verdiği kentleriyiz ve sizler de her biri diğerinden görülen kentlerisiniz’) Vesali-üş Şia C 27 S151, Gaybet El-Tusi S 345 ve Bihar El-Envar C 51 S 343.

Ayrıca İmam a.s başka bir hadisi de koyuyor:

Ebi hamze Ebi Cafer(a.s) dan şöyle duyduğunu nakleder: Biz o mübarek şehirleriz, o azze ve celle olan Allah’ın kelamı, bizim faziletimize ikna ve tabi olmuş olanlar içindir ve Allah’u Teala bize doğru gelmeleri için emrettiği gibi, şöyle buyurmuştur:

{Bereketlendirdiğimiz kentler arasına, her biri diğerinden görülen kentler oluşturduk. (Sebe:18)}

Her biri diğerinden görülen kentler; bizim Şii’lerimize, Elçilerimiz ve bizim haberlerimizi nakledenlerdir! (YANI BU 313 KISI)

Ve İmam a.s ardından demiştir ki:

Ve el Kaim el Mehdi’nin ashabı, her biri digerinden görünen şehirlerin/kentlerin, en iyi doğrulamasıdır.

Müminlerin Emiri (a.s) onlar hakkında demiştir ki, “Anam, babam hakkı için, onlar, isimleri gökyüzünde bilinen ancak yer yüzünde isimleri meçhul olan bir gruptur” Nehcul Belaga, Muhammed Ebda’nın açıklamasıyla C 2, S126. Bihar El-Envar C 34, S 212. Imam Al-Mahdi a.s Hadis Ansiklopedisi C. 3,S. 13

Ve Yenabi-ül Meveddet kitabında, El Handozi dedi ki, “ve o (Müminlerin Emiri) El Mehdi’nin Ansarı’na işaretle (Allah onlardan hoşnut olsun) konuşmasında dedi ki, ‘Anam, babam onlara feda olsun, onların isimleri gökyüzünde meşhurdur ama yer yüzünde isimleri bilinmez.’ Yenabi-ül Meveddet C 3, S 272

Aynı zamanda Hz Ali (a.s) ‘dan şöyle rivayet edilmiş: O zaman, ey en iyi kulların oglu. Merhametli Rabbinden yakın zafere ait iyi haberleri getireni bekledigin zaman. Hasatcılar, hasatları bictiginde, o kibirli olanların vay haline! Ve faziletsiz (edepsizi) öldügünde, büyük Ars’ın sahibi’ne asi olundugunda! Babam ve anamın techizata olan hakkı icin, onların isimleri melekutta bilinir ve onların VARISI (GELISI) LANETLENDIGINDE, yeryüzünde isimleri bilinmez.” Nahj El-Saada C 3, S 450. Ehlibeyt hadisleri Ansiklopedisi C 8, S 209

Ayrıca İmam Ahmed el Hasan a.s devam ediyor:

Hadis ve ayetlerle bahsettiğimiz bu ilk gruptaki (teçhizattaki) kişiler, Hz Mehdi a.s’ın, 313 sahebesidirler. Melekuttan salih rüyalar ile ilham alırlar ve Allah’ın izni ile bazı gayb haberlerini bilirler. Bazıları Nübüvvet mertebesine sahiptir, ve her biri de, Allah’u Teala’ nın yanında olan derecesi ve fazileti ile, onceden gonderilmis peygamberlerden olan elcilerdirler! Ve, hepsi tek bir husus üzerine biraraya gelmişlerdir çünkü Allah tektir ve onların bu buluşması onların doğruluğunun ve onları biraraya getirenin doğruluğunun en iyi kanıtıdır.

Bu meseleyi iddia edip de, onlarla beraber olmayan, Allah’ın düşmanıdır ve yalancıdır.

Benimle beraber olmayan, bana karsıdır.

Benim icin biraraya toplanmayan, seytan icin biraraya toplanıyordur.

O herbiri bir digerinden görünen şehirler/kentler, Allah’tan olan Elçilerdir çünkü hakkı Allah’tan öğrenmişler ve Allah onlara salih rüyalarla vahyeder. Çünkü onlar, Hz Mehdi (a.s) ile birliktedirler. Yani, yeryüzünü adaletle dolduran kişiyle birlikte olacaklar ve insanları El Kaim El Mehdi (a.s) için biraraya getireceklerdir. Böylelikle, onlar insanlar üzerine HUCCETIRLER ve içlerinde KOTU IS GOREN (beceriksiz olan) yoktur zira onlar engellerin üzerine başarıyla giderler ve onların üzerine olan Allah’ın Huccetini takip ederler ve o kişi için, Allah’ın destekçilerini bir araya getirirler.”

Yani özet olarak:

Bu zamanda Kuran’da geçen görünen şehirler 313 kişidir. Ve bu kişiler, İmam Ahmed a.s’ın da belirttiği gibi, biz ve Kaim a.s arasında iletişim aracıdırlar. Onların isimleri yeryüzünde bilinmezler.. Geldikleri zaman da lanetleneceklerdir… Onlar, insanları, Kaim a.s için biraraya getirecek olanlardır! Engeller ve zorluklarla karşılaşacaklardır.. Fakat bunları aşacaklardır…

KRAL ABDULLAH’IN ÖLÜMÜ ZÜHÜRÜN GERÇEKLEŞMESİ İÇİN TEK ALAMET DEĞİL DEMİŞSİNİZ:
CEVAP:

“Resulullah saas buyurdu: Hicaz’ı (Suudi Arabistan) isminde hayvan ismi olan bir adam (Fahd, leopard) yönetecektir. Uzak bir mesafeden baktığınız zaman gözlerini şaşı olduğunu göreceksiniz. Eğer yakında bakılırsa normal gözükecektir. Abdullah isminde olan kardeşi tarafından desteklenecektir. Eyvahlar olsun ki onların peşinden gidenlere. Resulullah (s.a.s) üç kez tekrarladı. Bana onun (Abdullah) ölümünün haberini verin ki, bende size Mehdi’nin zuhurunu haber vereyim.” ” – 250 alamet s.122

Öncelikle, bu hadis bize anlatmaktadır ki, Kral Abdullah ölür ölmez, mehdi’nin zuhuru da gerçekleşecektir. Ve EVET. Bu müjde doğru olmak zorundadır…

Çünkü, İmam (as) bizlere açıklamıştır ki, Peygamber’in (saa) vasiyeti gerçek sahibinden başkası tarafından iddia edilmekten korunmuştur. Aynı şekilde, Kral Abdullah’ın ölümü hakkındaki bu hadis, Peygamber’imizden (saa) olduğu için, Hüccetin (as) zuhurunun müjdesinin, yalancıdan veya sahte iddiacıdan gelmesi mümkün değildir! Zira, Peygamber (saa) bu haberi vermeyi Kendisine atfetmiştir. O (saa) şöyle buyuruyor: “…Bana onun ölüm müjdesini verin, ben de size Hüccet’in zuhur müjdesini vereyim…”. Öyleyse, bu dönemde, bize zuhur müjdesi verilmişse, apaçık bellidir ki bu müjde, Peygamber’den (saa) gelmiştir. Yani İmam Muhammed Mehdi a.s bu müjdeyi bizlere, Halifesi aracılığıyla; tıpkı vasiyetle halifenin kendisini ispat ettiği gibi, yine o a.s’ın Halifesi ve Elçisi aracılığıyla, bu müjdeyi bizlere vermiştir! Ve sizler bu müjdeyi başkasından duydunuz mu hiç? HAYIR! Tıpkı daha önce vasiyeti de başkasından duymadığınız gibi.. Dolayısı ile, bu hadis zuhurun başladığının ve bu haber ile gelen kişinin doğru olduğunun en büyük kanıtıdır! Dolayısı ile bu en önemli alamettir!

Kitap yazmadığını diyorsanız neden onun 2008′den sonraki kitaplarını senet delil olarak sunuyorsunuz DEMİŞSİNİZ:
CEVAP: Bizler gaybet döneminde facebookta yayınlanan yazıların, videoların ve Ateizm Yanılgısı kitabının imam a.s’a ait olmadığını söylüyoruz.. Lakin örneğin, Tevhid kitabı 2008’den sonra yayınlanmıştır. Salih Kul da öyle.. Ama bunları İmam a.s gaybete çıkmadan önce yazıp, komiteye bırakmıştır yayınlanması için.. Komite bunları, imam a.s’ın gaybette olduğunu göstermemek için yavaş yavaş bizlere yayınlamıştır. Dolayısı ile, sadece ateizm yanılgısı kitabı imam as’a ait değildir. Diğer kitapları imam a.s yazmıştır lakin ofis bunları yeni yayınlamamktadır…

Ayrıca imam as sünnilerle münazara ederken bizlere onların kaynaklarını kullanmamızı öğütlemiştir. Sizler de ofise inanıyorsanız gayet tabi sizlere inandığınız kaynakları sunacağız.. yoksa siz de mi ofise inanmıyorsunuz? Zira Salih Kul kitabında yazan 12 kişi hadisine de inanmıyorsunuz?! Siz inancınızın ne olduğundan emin misiniz değil misiniz? Bir önce, neye inandığınızı anlasanız çok iyi olacak…

AŞAĞIDAKİ HADİSTE SESSİZLİK KELİMESİ YOKTUR DEMİŞSİNİZ:
Esbak ebne nabati der ki bir gün Hz Emirül Mümenin ali (as)’ın huzuruna eriştim ve kendisini bir çubuk ile toprakla oynarken gördüm sordum ya Emirül Mümenin sizi bu durumda görmeme sebep nedir toprakla oynamayı seviyor musunuz yoksa ? Buyurdu :Allaha yemin ederim ki ne bu işe hevesliyim nede dünyaya arzulu değilim ancak 11 inci evladımın neslinden doğacak kişiyi düşünüyorum zira ki o mehdi dır ve dünyayı adaletle doldurur ki geldiğinde dünya zülüm ve kötülükten dölmüş olacak ,onun için bir korku ve bir gaybet (gizlenmek) olacak ki o donemdi bir gurup insan hidayet ve bazılar ise yolunu şaşacak.

CEVAP: ZATEN BİZDEKİ HADİSTE DE SESSİZLİK KELİMESİ BU HADİSTE YOK. LAKİN GAYBETE ÇEKİLECEK YAZMAKTADIR VE BU HADİSE İMAM (A.S) KENDI KİTABINDA YER VERMİŞTİR:

İmam Ahmed el Hasan a.s, Cevab’ül Münir Kitabı’nda soru 35’te, bu hadise yer vermiştir:

-KİTAPTAN ALINTI-
“El-Esbağ ibn Nabateh naklediyor: [Bir gün, Muminlerin Emirine, Ali a.s-a gittim ve o düşünüyordu ve toprağı karıştırıyordu ve ondan sordum: Ey Muminlerin Emiri, neden toprağı karıştırıyorsun? Yoksa ona (toprağa) karşı bir sevgin ve isteğin mi var? O a.s cevap verdi: Hayır, Vallah! Hiç bir zaman bile olsun benim bu Dünya ve onun lezzetleri için sevgim olmamıştır! Ben bir çocuk hakkında düşünüyorum ki, benim ailemden olan evlatlarımın 11-cisinden olacaktır, o Mehdidir ki, yer yüzü zülmet ve adaletsizlikle dolduktan sonra onu nur ve adaletle dolduracaktır. O şüphelere sebep olacak ve GAYBETE ÇEKİLECEKTİR zira bu gaybetten dolayı bazıları Haktan sapacaktır ve bazılara Hakka hidayet olacaktır. Ve ben sonra sordum: Ey Muminlerin Emiri, bu şüphe ve gaybet ne kadar sürecektir? O cevapladı: 6 gün, 6 ay, veya 6 yıl. Ben cevapladım: Bu hakikaten gerçekleşecek mi? O a.s cevap verdi: Evet, aynı önceden tayin edildiği gibi. Bu mesele seni neden ilgilendiriyor ki? Onlar bu Ümmetin en iyileridirler ve bu ailenin (a.s) en salhi olanlarıdırlar. Ben dedim: Sonra ne olacaktır/vuku bulacaktır? Sonra, Allah Kendi dilediğini yapacaktır, çünkü Onun başlanğıcları, iradeleri, sebepleri ve sonları vardır.]
Muminlerin Emirinin a.s ailesinden olan 11-ci İmam El-Mehdidir a.s ve onun (İmam El-Mehdinin a.s) evlatlarından olan kişi, On iki Mehdilerin, İlk Mehdi olanıdır ve o İmam El Mehdinin a.s vasisi ve elçisidir.”
-ALINTI BİTTİ-

Sorunun tamamına blogumuzdan ulaşabilirsiniz:https://ahmedelhasan.wordpress.com/…/nostradamus-ahmed-el-…/

DEMİŞSİNİZ Kİ, sesizlikten olan kasıtta dünya çapında yapıla zülümlere karşı sesizliğini korumaktır.
CEVAP: SESSİZLİK KELİMESİ ŞU HADİSLERDE GEÇMEKTEDİR VE AÇIK BİR ŞEKİLDE BU SESSİZLİĞİN GAYBETTE OLACAĞINDAN BAHSEDİLMEKTEDİR. CÜNKÜ HADİSTE DEMEKTEDİR Kİ, SESSİZ FELAKET GETİREN BİR FİTNE OLACAKTIR! VE İNSANLARIN GÖĞÜSLERİNDEKİ NEFRET ORTAYA ÇIKACAKTIR! DOLAYISI İLE HADİS, KAİM A.S A AİT OLAN BİR FİTNE VE NEFRETİN ORTAYA ÇIKACAĞINI ANLATMAKTADIR.. VE DEMEKTEDİR Kİ, SENİN ŞİALARIN, 7.SİNDEN OLAN 5.COCUGUNU KAYBETTİĞİNDE OLACAK… DÜNYADAKİ HERKES ŞİA MIDIR?! RİCA EDERİZ KENDİ NEFSİNİZE GÖRE HADİSLERİ YORUMLAMAYINIZ..

Resulullah saas buyurdu: “Ya Ali, sen benden, ben de sendenim. Sen benim kardeşim, vasimsin. Ben öldüğümde, insanların göğüslerindeki nefret ortaya çıkacak. Ve benden sonra, SESSİZ felaket getiren bir fitne olacak. Her açık ve saklı münafık buna düşecek. Bu fitne, senin Şiaları’nın, senin çocuklarından 7.sinden olan 5.çocuğunu kaybettiklerinde ortaya çıkacak. Cennet ve yeryüzü ehli onun yokluğu için yas tutacak. Bir bilsen, kaç tane mümin kadın ve erkek, onun yokluğunda yasta, endişeli ve karışmış olacak?!” Bihar’ül Envar c.26 s.350

VE AYRICA ŞU HADİSTE SESSİZLİK GEÇMEKTEDİR:

“…Sonra Resulullah saas bize döndü ve sesini yükselterek şöyle buyurdu: Dikkatli olun! Yedinci oğlumdan 5.cisi kaybolduğu zaman dikkatli/tedbirli olun! Ben dedim: Onun yokluğunda ne olacak? Resulullah saas buyurdu: SESSİZLİK. Ta ki, Allah svt ona huruc izni verinceye kadar…” Bihar’ül Envar 36/333

AYRICA “Ansari şeyhler”, teyid etmektedir ki, Ahmed el Hasan a.s, 2008’deki Iraklı ansarlara yapılan son saldırıdan sonra gaybete çekilmiştir.

İbtissam Ahmed’in (Arapça web sitesinin adminlerindendir ve aynı zamanda Ebu Turab’ın yani Dr Tevfik’in eşidir) cevaplarından birinde şu sözler geçmiştir: “O a.s, düşmanlarından saklanıyor, gaybette değil…” ve ayrıntılara indikten sonra, hala ensarlarıyla görüştüğünü ve bu saklanma döneminde hala sorulara cevap verdiğini söylemiştir.. hatta gaybette olacaktır hadislerine istinaden, yine de bu kişi gaybette değil saklanmaktadır demiştir. Ve ayrıca hadisler demektedir ki, bu gaybette, İmam a.s sessiz olacaktır. Dolayısı ile, Ahmed a.s’ın herhangi bir mektuba cevap vermiş olması da mümkün değildir. Bunlar tamamıyle münafıkların bir oyunudur maalesef…

DEMİŞSİNİZ Kİ: Harun (a.s), İmam Ahmed Elhasan (a.s)’ın misalı ise ozaman harun (a.s)’ın da gayba geçmesi gerekirdi ortalıkta durmaması gerekirdi üstelik Hz harun asla gaybet geçmez hayatı boyunca ozaman bu misal doğru değildir.
CEVAP: Öncelikle, imam ahmed a.s’ın da kitaplarında bahsettiği gibi, geçmiş peygamberlerin kıssalarında bizlere dersler vardır ve tarih tekerrürden ibarettir. Buzağı Kitabında demiştir ki: Muhakkak bir samiri ve buzağı olmalıdır!

Ve evet, Hz Musa, İmam Mehdi a.s, ve Hz Harun a.s ile Ahmed a.s konumundadır. Lakin bu demek değildir ki, onların döneminde gerçekleşmiş olan herşey şu zamanda birebir gerçekleşecek. Böyle naif bir anlayışa sahip olursak, o zaman İmam Mehdi a.s’dan bu dönemde denizi ikiye yarmasını da beklemek gerekir. Hayır, hepsi harfi harfine tabi ki vuku bulmayacaktır. zZira İmam a.s buzağı kitabında şu gerçeğe dikkat çekmiştir: Kaim zamanında da, Muhakkak bir samiri ve buzağı olmalıdır! Dememiştir ki, Harun a.s’ın yaşadığı herşeyi bire bir Kaim yaşayacak.. Tam tersi bunu yusuf a.s için söylemiştir

Resullerinden Çağrılarından Aydınlatıcı Cevaplar Kitabı’nda, İmam a.s şöyle buyurdu:

“Kaim’in, Yusuf a.s ile bir benzerliği vardır. Zira Yusuf a.s da, Mısır’da, 12 sene boyunca gaybette idi”

Dolayısı ile Harun a.s’ın gaybette olmaması önemli değildir. Lakin Harun a.s, olanlara sessiz kalmıştır. Tıpkı İmam Ahmed el Hasan a.s gibi.. Harun a.s bu fitne ile, Musa a.s dönene kadar sessiz kalarak baş etmiştir. Tıpkı İmam Ahmed a.s’ın yaptığı gibi. O da, babası Mehdi as bu 12 kişiyi toplayıp bu fitneden onları haberdar edene kadar sessiz kalmıştır…

İmam a.s Buzağı kitabında buyurur: “Ve bunun gibi, Samiri’yi izleyen bu müşrikler, Harun (as)’ı ve onunla beraber hakkı destekleyen grubu güçsüzleştirmiş ve Harun (as)’ı öldürmeye kalkmışlardır. Fakat o (as), bu fitnenin, Peygamberler’e has bir bilgelikle üstesinden gelmiş ve sonra Musa (as) gelene kadar da BEKLEMİŞ/İZLEMİŞTİR. Ve Allah ona zafer vermiş, hakkı/gerçeği ve yanlış/bozulmuş inancın hükmünü, yerinde, göstermiştir:

(Hele şu ibadet edip durduğun ilahına bak! Biz onu elbette yakacağız ve onu muhakkak denize savuracağız. Sizin ilahınız ancak kendisinden başka hiçbir ilah bulunmayan Allah’tır. O ilmiyle her şeyi kuşatmıştır.)” Taha: 97-98” Buzağı Kitabı

{92- Mûsâ, ey Hârûn dedi, bunların doğru yoldan saptıklarını görünce ne mâni oldu da. 93- Bana uymadın, yoksa emrime isyan mı ettin? 94- Anam oğlu dedi, sakalımı, başımı bırak benim, gerçekten de, sözüme tam uymadın da İsrâiloğullarının arasına ayrılık saldın diyeceğinden korktum. 95- Sen ne diye bu işi işledin ey Sâmirî dedi Mûsâ.} [Taha 20: 92-95]

Evet, Harun a.s, Musa a.s gelene kadar, Samiri’nin fitnesinden sessiz kalıp izlemekten başka birşey yapmadı. Tıpkı İmam a.s gibi.. İmam a.s da, Kral Abdullah’ın öldüğü güne kadar ve babası İmam Muhammed el Mehdi a.s dönene kadar sessiz kaldı bu 6 sene boyunca…

İmam Ahmed a.s da bu fitne ile babası Mehdi a.s çıkana kadar, tıpkı Harun a.s gibi izleyerek başetmedi mi?!! Ve tıpkı hadiste geçtiği gibi bu sessizlik 6 sene sürmedi mi?!!!

BİR BAŞKA ÖNEMLİ NOKTA:

İMAM AHMED a.s ZATEN GİDİYOR OLDUĞUNU VE BABASI İLE BERABER KILIÇLA DÖNECEĞİNİ YAZMIŞTIR

İmam a.s buyurdu: “Ve bugün eğer isteseydim, hanginizin Şimr bin Cevşen ve Şeys bin Rebia olduğunu söylerdim. Fakat bekleyin, hemen hemen tek bir hadisi bile anlamayan bu akılsızlarla ne yapabilirim? Ve sakın sevinmeyin, ey Zalimler! Sizi terk ediyor olduğum için ve topraklarınızdan hicrettiğim için sevinmeyin. Çünkü babam Muhammed ibn El Hasan El Mehdi a.s ile birlikte dönmem, uzun sürmeyecektir ki O a.s size, kılıçların gölgesi altında, kılıç ve ölüm haricinde başka birşey vermeyecektir… Ve babam, bana yaptıklarınızdan ve benim kutsallığımı ihlal etmenizden dolayı, size kızgın ve üzgün bir şekilde gelecektir.” Mehdi a.s ile Buluşma Hutbesi

ŞİMDİ BAKALIM !!!! BURAYA ÇOK DİKKAT EDİNİZ !!! kızgın ve üzgün kelimeleri Kuran’da nerede geçiyor?!!!

{Mûsâ, kızgın ve üzgün bir halde acıklanarak kavmine dönünce dedi ki: Benden sonra ne de kötü bir iş işlediniz, Rabbinizin vaadettiği müddet bitmeden acele mi ettiniz? Ve levihleri atıp kardeşinin saçından, sakalından tutarak kendisine doğru çekmeye başladı. Hârûn, anam oğlu dedi, bu kavim, gerçekten de âciz bıraktı beni, az kaldı ki öldürüyorlardı da, onun için bana bu harekette bulunup düşmanları sevindirme ve beni zulmeden kavimle berâber tutma.} [7:150]

Musa a.s, ashabının yanına dönüyor ve harun a.s’I kızgın ve üzülerek, yalnız terk edilmiş buluyor. Ve insanları da, samiri’yi izlemiş ve buzağıya tapar buluyor. Tıpkı, Mehdi a.s’ın, Ahmed a.s’I bulduğu gibi… Ensarları samirileri izliyor ve yarattıkları buzağı (ofise, facebooka) tapıyor!

Demişsiniz ki; Kur’an’ın başka yerlerinde de görüyoruz ki, bu konuda peygamber bile olsa gözünün yaşına bakılmaz.YANİ EĞER OFİS SESİ TAKLİT ETMİŞ OLSAYDI, ALLAH ONLARIN ÖMRÜNÜ KESERDİ…

CEVAP: İMAM AHMED A.S, BUNU VASİYET SORUSUNUN CEVABINDA ŞÖYLE AÇIKLAMIŞTIR: (bizler bu cevabı imam a.s ın yazdığına inanmıyoruz tabi ki gaybet döneminde yazılmış… Lakin sizler herhalde inanmak zorundasınız değil mi, eğer ofise inanıyorsanız.

İMAM a.s!! buyurur:

{Eğer bize atfen bazı sözler uydurmuş olsaydı, Elbette onu kıskıvrak yakalardık. Sonra onun can damarını koparırdık} [Hakka Suresi 69:44-46].

Ve Allah’a atfen ilahi sözlerin uyduruluyor olması ([Allah üzerine yalan söylemek]), her daim vardı ve Allah bunu engellemedi ve Allah’a atfen söz uyduranların hemen helak edilmeleri de gerekmemektedir. Bilakis, O Yüce Teala onlara zaman vermiştir. Ve bu durum, Müseyleme’nin çağrısı gibi, bariz sahte/yalan olan çağrıları takip edenler ile de aşikar olmuş ve bilinmiştir. Böylece kesindir ki, ayette kastedilen şey, Allah üzerine yalan isnad etmek değildir. Bilakis, kastedilen şey, delilin ortaya koyduğu ilahi buyruğu iddia ederek, Allah hakkında yalan söz uydurmaktır. Ve eğer bu olursa, o zaman burada Allah, ilahi buyruğu korumak için, ortaya koyulan kanıt ile, kaçınılmaz surette duruma müdahale edecektir. Ve bu, dalalete düşmekten bir koruma olarak tanımlı olan ve Allah’ın Halifesi’nin, izlememiz gereken kişilerin karakterini tanımlamak üzere teslim ettiği ilahi bir metin/buyruktur. Yani, O Teala’nın müdahale etmeye olan noksanlığı, O’nun bilgeliğini inkâr etmek olur [bu durumda].

https://ahmedelhasan.files.wordpress.co ... siyet3.pdf

ŞİMDİ GELELİM ASIL BİZLERİN İNANDIĞI CEVABA:

BU BİR TESTTİR. BU KİŞİLER VASİYETE DOKUNAMAZLAR, O İLAHİ BİR METİNDİR.. KRAL ABDULLAHIN ÖLÜMÜNDEN SONRA, O MÜJDEYİ GETİREMEZLER VS… LAKİN HELE Kİ ŞU ANKİ TEKNOLOJİ ÇAĞINDA İMAM A.S IN SESİNİ TAKLİT EDİLMİŞ VE ALLAH SVT DA BUNUN OLMASINA İZİN VERMİŞTİR.. NEDEN Mİ??

İŞTE BUYRUN CEVABINA İMAM AS’ın KİTABI BUZAĞI’dan BAKALIM:

Ve o 40 gecelerden birinde, Samirî, Musa (as)’ın yokluğundan istifade etmiş ve bir buzağı yapmıştır. Ve bu buzağıya, Cebrail (as)’ın atının toynağından bir avuç toprak alıp, atmıştır. Böylece buzağının görüntüsü, inek gibi möö’lemiştir.

Yani sesi, canlı/gerçek buzağı gibi çıkmıştır.

Musa (as) buyurdu: “Ya Rab, Buzağı Samirî’dendir. Peki bu böğürtü kimdendir?”

O svt buyurur: “Benden ya Musa! Onları, Benden yüz çevirip, buzağıya tapar gördüğümde, onlara daha çok fitne vermek istedim.”

(Tefsir’ül Kumi c.2 s.62, Bihar’ül Envar c.13 s.210, Peygamberlerden Kıssalar el Cezayiri s.268)

DEMİŞSİNİZ Kİ: Belirtmemiz gerekir ki Ensar İmam Mehdi (a.s) onun ofisini taklit etmemektedirler
CEVAP: 2008 DEN SONRA YAYINLANAN FACEBOOK YAZILARI, EVRİM TEORİSİ, BAZI FIKIH SORULARINI TAKİP ETMEDENİZ VE UYGULAMADINIZ MI? BUNLAR İMAM A.S’A AİT OLMAYAN CEVAPLARDIR.. BUNLARI UYGULADIYSANIZ, O ZAMAN KİMİ TAKLİT ETMİŞ OLDUNUZ? OFİSİ DEĞİL Mİ? BUZAĞIYI DEĞİL Mİ?

DEMİŞSİNİZ Kİ: Bir hadis nakletmektedirler ki hadiste savaş esnasında bazı Ensarlar İmam (a.s)’ın öldürdü kimseleri konusunda israf yaptığını düşünüp kendisine itiraz edecekler evet bu hadiste doğru ancak şuanda ne İmam (a.s) savaşta nede ofis ve bu hadisin zamanı şuanı göstermemektedir ve ofis tarafından öldürme israfı konusunda herhangi bir duyuru yapılmamıştır.
CEVAP: LÜTFEN HADİSİ PAYLAŞIR MISINIZ? DELİLSİZ LÜTFEN KONUŞMAYINIZ.

DEMİŞSİNİZ Kİ, siyah bayraklar ve onların ayaklanmasI HADİSLERİNİ OKUYUNCA, GÖRECEKSİNİZ Kİ, NE SÜFYANİ NE DE süfyani’nin feth etmesi gereken ülkeler feth edilmiştir üstelik bu siyah bayrakların sahibi olduğu iddia eden kişiler fiziksel olarak var değiller sadece internnete bazı makaleler ve videolar yayınlamaktalar ve kendilerine sorduğunuz da nerden ayaklandıklarını bile kendiler bilmiyorlar.
CEVAP: ŞU AN, MEHDİ A.S GAYBETTEN ÇIKMIŞ YANİ ZUHUR ETMİŞTİR. HENÜZ KIYAM VEYA HURUC GERÇEKLEŞMEMİŞTİR…

ZİRA PAYLAŞTIĞIMIZ HADİSLERE İYİCE BAKARSANIZ GÖRÜRSÜNÜZ Kİ, HİÇBİRİNDE KIYAM OLDU YAZMAMAKTADIR!

ÖRNEĞİN;

[Siyah Bayraklar, Seyyid Ahmed el Hasan (as)’ın KIYAMINDAN ÖNCE ortaya çıkacaklardır]

İmam Muhammed Bakır (as) şöyle buyurmuştur: “DOĞUDAN HURUC EDEN BIR KAVMI GÖRÜR GIBIYIM. Onlar hakkı isteyecekler fakat onlara verilmeyecek, sonra onlar yine hakkı isteyecekler fakat onlara verilmeyecek. Böylece onların kılıçlarını sırtlarına koyduklarını gördüklerinde, onlara istedikleri şey verilecek FAKAT ONLAR KIYAM EDENE KADAR ONU KABUL ETMEYECEKLER. Onlar onu yalnızca Sahibinize verecektir, onların öldürülenleri şehittir. Muhakkak ki bunun ashabını görseydim, kendimi bu emrin sahibi için korurdum.” –

Kaynak: Gaybet-i Numani s.281

فعن الإمام الباقر (ع): ( كأني بقوم قد خرجوا بالمشرق يطلبون الحق فلا يعطونه ، ثم يطلبونه فلا يعطونه ، فإذا رأوا ذلك وضعوا سيوفهم على عواتقهم فيعطون ما سألوه فلا يقبلونه حتى يقوموا ، ولا يدفعونها إلا الى صاحبكم ، قتلاهم شهداء ، أما إني لو أدركت صاحب ذلك لاستبقيت نفسي لصاحب هذا الأمر ) غيبة النعماني ص281

MAKALENİN TAMAMINI ŞURADAN OKUYABİLİRSİNİZ: https://siyahbayraklar.wordpress.com/20 ... ikacaktir/

AYRICA, 12 KİŞİ HADİSİNE DE TEKRAR BAKARSANIZ GÖRÜRSÜNÜZ Kİ, Kaim’in KIYAMINDAN ÖNCE 12 KİŞİNİN ÇIKACAĞI YAZILIDIR:

İmam Caferi Sadık aleyhisselam şöyle buyurdu: “Kaim’in KIYAMINDAN ÖNCE oniki kişi çıkarak, hepsi birden onu gördüklerini söyleyecekler. Insanlar onlari tekzib edecek (yalanlayacak).” Gaybeti Numani

DOLAYISI İLE SUFYANI VS GIBI HADİSLERLE HİÇBİR TEZATLIĞIMIZ YOKTUR.. VE HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ, YİNE BU İDDİANIZ DA ÇÜRÜTÜLMÜŞTÜR..

DEMİŞSİNİZ Kİ;
İmam Caferi Sadık a.s buyurdu: “Sanki Kaim’i ashabı 313 kişi tarafından kuşatılmış olarak Kufe minberi’nde görür gibiyim… Onların sayısı Bedr sayısına eşittir. Onlar, Allah’ın yeryüzünde, Allah’ın mahlukatı üzerinde, ilahi yöneticilerdir. Ta ki, Kaim a.s abasından altın mühürle mühürlenmiş bir kitap çıkartana dek… Resulullah saas’den bir ahit! Sonra, onlar uzaklaşacak ve sanki dilini yutmuş koyunlar gibi kaçacaklardır. Onun yanında, BAKANI ve 11 EMİRİ kalana kadar kimse kalmayacaktır… Tıpkı Musa a.s ile kalanlar gibi… Sonra, onlar yeryüzünde dolaşacak fakat o a.s’dan başka bir yol bulamayacaklardır.. Sonra, ona geri döneceklerdir. Allah hakkı için, o, onlara ne diyecek biliyorum. Ki, onlar, dediğini inkar edecektir.” – Kaynak: Kemal-ud Din s.672. Bihar’ülEnvar c.2, s.326, İmam Mehdi Hadis Ansiklopedisic.4 s.20)

Bu hadisi istifade ederek 12 kişinin Hz Mehdi (a.s) ile buluştuğunu ikna etmeye çalışmışlar ancak bu hadisi her okuyan bilir 313 kişi zuhur esnasında bir araya toplanacaklar ve zuhur den once kendileri bile 313 kişiden biri olduklarına bilemeyecekler ustelik hadiste Hz Mehdi (a.s)’ın bakan yan Ahmed el hasan (a.s)da bulunacaktır ve onunla birlikte 12 kişi olacaklar ancak onlar seyit ahmed elhasan (a.s) ile beraber İmam Mehdi (a.s) ile buluşmadığı arz etmişler yani sayılar Seyit Ahmed elhasan (a.s) ile 13 olmaktadır ve bu hadis zuhurden ve tüm alametlerin gerçekleşmesinden sonradır.

CEVAP: BU HADİSİN MÜTEŞABİH BİR ANLAMI OLUP OLMADIĞINI NEREDEN BİLİP, HADİSİ KENDİ NEFSİNİZE GÖRE YORUMLUYORSUNUZ?!

VE 313’UN KENDİLERİNİN 313 OLDUĞUNU BİLMEYECEK DEMİŞSİNİZ.. YUKARIDA 313’ÜN MEHDİ A.S VE ŞİALARI ARASINDA AKTİF BİR ŞEKİLDE İLETİŞİM GÖREVİ GÖRECEĞİNDEN BAHSETTİK. YUKARIYI BİR KEZ DAHA OKUYUNUZ…

İsmail bin Cabir der ki: Ebu Cafer Muhammed bin Ali aleyhisselam şöyle buyurdu: “Bu emrin sahibi bu yerlerden birinde gaybete çekilecektir. Ve eliyle “Zi Tuvâ” mahallesini gösterdi. Öyle ki zuhurundan önceona hizmet eden şahıs gelecekve Hz. Mehdi’nin bazı ashabı ile görüşecek ve onlara diyecek ki: “Siz kaç kişiniz? Kırk kişi kadarız. Dediklerinde şöyle buyuracak: Eğer sahibinizi görürseniz ne yaparsınız? Diyecekler ki: Vallahi eğer bize dağı yerinden oynatmamızı emretse dahi yaparız. Sonra ertesi yıl onların yanına gelerek diyecek ki: İçinizde ileri gelenlerden on kişiyi seçin. Onlar da on kişiyi seçecekler ve yola çıkarak sahiplerinin huzuruna çıkacaklar ve ertesi gece için onlara söz verecek.” Sonra İmam Muhammed Bakır aleyhisselam şöyle buyurdu: “Allah’a andolsun ki ben onu görür gibiyim.” Gaybet Numani bölüm 10 fasıl 4 hadis numarası 30
Bu hadisi de yukarıdaki hadis gibi 12 kişinin buluşmasını ispatlamak adına nakletmişler ancak gene hadiste Seyit Hmed el hasan (a.s) ile Hz Mehdi ulaşacaklarını belirtmiştir yani hiçbir emir hizmet eden şahis (seyit ahmed Elhasan )olmadan gerçekleşmeyeceğini vurgulamıştır ve onların sayısına gene 10 olmaktadır yani seyit Ahmed Elhasan ile birlikte 11 olacaklardır 12 değil ve onlara hiç bir emirin yerine getirilmesinden bahs edilmemektedir sadece ziyaret niteliğinde olacaktır.

CEVAP:

Bu hadis, İmam Ahmed a.s’ın, ilk olarak 10 kişiyi, Mehdi a.s’a götürdüğünü kanıtlamaktadır! Bizlerin de belirttiği gibi, 23 Ocak 2015 te ilk önce Mehdi a.s, oğlu Ahmed a.s’dan 10 kişiyi getirmesini istemiş. Daha sonra 2 kişi daha talep etmiştir.. Ve bu hadis, ilk buluşulan 10 kişiden bahsetmektedir!

Ve hadiste çok açıktır ki, bu olay, hadisin başında geçtiği üzere, Mehdi a.s’ın uzun gaybetinden sonra olacaktır! Ve evet aynen öyle olmuştur…

Dolayısı ile bu iddianız da çürütülmüştür!

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM: “De ki: “Hak geldi, bâtıl (yok olup) gitti; zaten bâtıl yok olup gitmeye mahkûmdur.”
Y- Yamani et Yawmiates (Mémoires).

Salam, Le récipiendaire. Y-13. Il est aussi[…]

N- Nostradamus.

Salam, Au détriment des associateurs. N-7. […]