Araştırma yapıp Siyah Bayrakların delillerine ve iddialarına daha yakından baktıktan sonra fark ettim ki, onlar aslında İmam (as) ve Ensarlarının Davayı yaymak için sundukları aynı mantığı ve delilleri kullanıyor:

1- İmam (as) bizlere açıkladı ki, Peygamber’in (saa) vasiyeti gerçek sahibinden başkası tarafından iddia edilmekten korunmuştur. Aynı şekilde, Siyah Bayraklar da Kral Abdullah’ın ölümü hakkındaki Peygamber’in (saa) hadisi vasıtasıyla kanıtladı ki, Hüccetin (as) zuhurunun müjdesinin bir yalancıdan veya sahte iddiacıdan gelmesi mümkün değildir zira Peygamber (saa) bu haberi vermeyi Kendisine atfetmiştir. O (saa) şöyle buyuruyor: “…Bana onun ölüm müjdesini verin, ben de size Hüccet’in zuhur müjdesini vereyim…”. Öyleyse bu dönemde bize zuhur müjdesi verilmişse, apaçık bellidir ki bu müjde Peygamber’den (saa) gelmiştir ya da başka bir deyişle onun bu dönemdeki temsilcisi olan İmam Ahmed el Hasan’dan (as) gelmiştir, ondan başka hiç kimseden değil.

2- İmam (as) Davasının başlangıcında insanlara “Benim hakkımda Allah’a (svt) sorun.” diye söylüyordu. Aynı şekilde, gördüm ki Siyah Bayraklar da sürekli olarak insanları kendileri hakkında istihare yapmaya, Allah’a (svt) sormaya ve hidayet için O’na (svt) yönelmeye teşvik ediyor.

3- İmam (as) bize araştırmamızı, düşünmemizi, derine inmemizi ve akıbetimiz hususunda karar vermeleri için hiçbir kimseye ve amelsiz alimlere güvenmememizi söylemişti. Aynı şekilde, Siyah Bayraklar da sürekli olarak insanlara akıllarını kullanmalarını, kendi araştırmalarını yapmalarını, kendi kendilerine düşünmelerini ve akıbetleri hususunda karar vermeleri için hiç kimseye güvenmemelerini söylüyor.

Ayrıca diğer taraftan fark ettim ki, Ofisin takipçileri ve Siyah Bayrakların muhalifleri ise Davanın delillerini reddetmek için bu kutsal Davayı reddeden kimselerin ve Allah’ın Halifelerinin muhaliflerinin kullandığı delillerin ve yöntemlerin aynısını kullanıyorlar:

1- Davayı reddeden kimseler, istihareyi bir delil olarak kabul etmiyorlar ve İmam (as) hakkında gidip kendi şeyhlerine ve amelsiz alimlerine sormayı tercih ediyorlar. Aynı şekilde, Siyah Bayrakların muhalifleri de bu konuda İstihare yapma mevzusunu kabul etmiyor ve bu konu hakkında insanlara gidip ofise ya da oradaki şeyhlere sormalarını söylüyor.

2- Davayı reddeden kimseler diyor ki: “Eğer Ahmed el Hasan (as) haklıysa, bizim onun haklı mı değil mi olduğunu anlamamız için niçin kendini herkese göstermiyor ve açıkça gözükmüyor?”. Aynı şekilde Siyah Bayrakların muhalifleri de 12 kişinin isimlerine ve kimliklerine kafayı takmış durumdalar ve sürekli şöyle demekteler: “Onlar kimdir ve eğer haklılarsa, hiç kimsenin şüphe etmemesi için niçin açıkça gözüküp herkesle konuşmuyorlar?”

3- Ofis takipçileri kendi delillerinin Siyah Bayrakların karşıt delilleri karşısında yetersiz kaldığını anladıkları zaman, Siyah Bayraklar hareketi ile savaşmak için engelleme, yorumları silme, karalama, “ifşa etme”, tuhaf zombi resimleri paylaşma vb. yöntemleri benimsiyor. Bunlar, kendilerinin yeterince güvenilir olmadığını gösteren delillere cevap vermede başarısız olduktan sonra davayla savaşmak için Ahmed el Hasan’ın (as) muhaliflerinin başvurduğu yöntemlerden pek farklı sayılmaz. Öyleyse bunları yapmakla ne amaçlıyorlar? Onları engelleyin! Ateistlerle bile tartışmış olan Ehlibeyt İmamlarının (as) ahlak ve tavrından ne kadar da uzak bir metod.

Bunlar, tüm tartışmalardan edindiğim birkaç izlenimdi. Fakat İmam Ali’nin (as) buyurduğu gibi, “Görmek isteyen kimseler için yeterince ışık vardır.”

Yine şöyle diyecekler: “Ey Rabbimiz! Biz önderlerimize ve büyüklerimize itaat ettik de bizi yoldan saptırdılar.” [Ahzab 33:67]
KISACA SİYAH BAYRAKLAR İLE GÜNDEME GELİP BÜYÜK BİR İDDİA ORTAYA ATILINCA BU İDDİALARIN GERÇEKMİ YALANMI OLDUĞUNU ÖĞRENMEK İÇİN İSTİHARE YAPTIM VE ALAH SVT DAN CEVAP İSTEDİM YAPTIĞIM KURAN İSTİHARESİNE ÇIKAN İLK AYET TÜYLERİMİ DİKEM ETMEYE YETTİ VE 2. 3. İSTİHAREYI YAPMAYA GEREK BİLE DUYMADIM ÇIKAN AYETİ KERİME ARAF SURESI 69 "Sizi UYARMAK için İÇİNİZDEN BİR ADAM araciligiyla size RABbinizden bir İHTAR gelmesine ŞAŞTINIZ MI? Hatirlayin ki, O sizi Nuh toplumundan sonra halefler yapti ve yaratilista size daha fazla bir boy-bos verdi. Allah'in NİMETLERİNİ ANIN Kİ KURTULABİLESİNİZ...."أَوَعَجِبْتُمْ أَن جَاءكُمْ ذِكْرٌ مِّن رَّبِّكُمْ عَلَى رَجُلٍ مِّنكُمْ لِيُنذِرَكُمْ وَاذكُرُواْ إِذْ جَعَلَكُمْ خُلَفَاء مِن بَعْدِ قَوْمِ نُوحٍ وَزَادَكُمْ فِي الْخَلْقِ بَسْطَةً فَاذْكُرُواْ آلاء اللّهِ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ
SubhanAllah! Ne mutlu istihare yapıp, sonrasında da istiharesini ciddiye alıp, sadık kalanlara!
İmam a.s'ın dediği gibi, sizler büyük ödülü kazananlarsınız!
Lebbeyk ya Ahmed!
A- Nom nouveau du Mahdi.

Salam, Après le Rappel. A-19. Nous avions d[…]

Ha- Houmaza, Calomniateurs.

Salam, Des calomniateurs. Ha-1. Al-Houmazah[…]

L- La Mère des Cités.

Salam, La Montagne des Montagnes. L-6. Il e[…]