خلق دنیا توسط ابليس لع

در این بخش می توانید مباحث را به زبان فارسی به اشتراک بگذارید و بحث کنید

Moderators: Shana, Persian Moderator

Post Reply
Solis

🔥 خلق دنیا توسط ابليس لع 🔥

به چه علت دنیا ناکامل است؟ زیرا توسط خالقی ناکامل خلق شد و عدم کمال از عدم کمال نشأت میگیرد.

🌹امام احمد الحسن،🌹 از ایشان سلام، آشکار کردند که شیطان این دنیای مادی را خلق کرد. خداوند عالم نور و روح را خلق کرد. به این علت است که بهشت (آسمان) کامل و زمین ناکامل است.

🌹امام احمد الحسن،🌹 از ایشان سلام، همچنین اولین فردی بودند که واژه شیطان را به شکل شئ-طان معنی کردند که شئ به معنای چیزی و طان به معنی گِل (طین) است.👈 شیطان یعنی چیزی از گِل. او همه چیز مادی را آفرید.👉

اکنون به استناد هایی که از ائمه ع در تایید سخن آمده نگاه کنید.

🔷 ابليس خالق دنیای مادی 🔷

عن إبن عباس قال: (بعث رب العزة إبليس، فأخذ من أديم الأرض: من عذبها، ومالحها، فخلق منها آدم. فكل شيء خلقهُ من عذبها فهو صائر إلى السعادة وإن كان إبن كافرين، وكل شيء خلقهُ من مالحها فهو صائر إلى الشقاء وإن كان إبن نبيين، قال : ومن ثم قال إبليس: (أأسجد لمن خلقتُ طينا؟) إن هذه الطينة أنا جئت بها).

📚 كتاب الدر المنثور في تفسير الماثور، جلد ١، ص ١١٧

و از ابن عباس که گفت:"خداوندِ عزت، ابلیس را فرستاد پس او از سطح زمین برداشت، از پاک و شور آن، پس او آدم را از آن خلق کرد، هر آنچه که او از پاک آن خلق کرد در نهایت در شادمانی خواهد بود حتی اگر او پسر کافران باشد، و هر آنچه که او از شور آن خلق کرد در نهایت در نگون‌ بختی خواهد بود، حتی اگر او پسر پیامبران باشد، او گفت: و سپس ابلیس گفت: "آیا به چیزی سجده کنم که از گِل آفریدم؟" من کسی هستم که این گِل را آوردم."

🔷 خلقت آسمان ها توسط یکی از فرشتگان 🔷

• عن أبي جعفر (عليه السلام) قال: (إن الله فوَّض الأمر إلى مَلَك من الملائكة فخلق سبع سماوات وسبع أرضين).

📚 كتاب المحاسن، ج ١ - باب عقاب الأعمال، ص ٢١۴، حديث ١٧۴

از ابی جعفر ع که فرمودند:"همانا خداوند امر را به فرشته ای از فرشتگان واگذار کرد، پس او هفت آسمان و هفت زمین خلق کرد..."

🔷 جسم ما را شیطان در بر گرفته 🔷

🌹 امام علی، 🌹سلام بر ایشان، فرمودند:
شيطان كل إنسان نفسه.

"شیطان هر انسان خودش است."

📚شرح نهج البلاغة، ابن ابي الحديد ج ٢٠، ص ٢٩٢
"When the holy one...took me to serve the throne of glory...and all the needs of the Shekinah, at once my flesh turned to flame....all my limbs to wings of burning fire, and the substance of my body to blazing fire", -The Archangel Metatron
Post Reply

Return to “Persian / فارسی”