Tüm Ansari şeyhler ve resmi Arapça web sitesinin adminleri itiraf ediyor ki, imam Ahmed a.s, 2008’te ensarlara yapılan son saldırılardan sonra gaybete girdi…

İmam Ahmed a.s, gaybete girmedi, saklanıyordu ve hala bazı kişilerle kontak halindeydi diyenlere gelince, bizlere hadislerle ya da, İmam Ahmed el Hasan a.s’ın 2008’den önceki kitap ve hutbeleri ile, bu dediklerini kanıtlamalarını istiyoruz!

Zira bizler sizlere, hadisler sunduk, İmam a.s’ın 2008’den önceki sözlerini sunduk ve gördük ki, İmam a.s SESSİZ GAYBETTE idi ! Ve SAKLANMIYORDU !

Eğer bunu inkar ediyorsanız, gaybete girmedi, saklanıyordu ve hala bazı kişilerle kontak halindeydi diyorsanız, bizlere bunu belgeleyen hadisler ve imam ahmed a.s’dan sözler getireceksiniz…

Zira biz öyle yaptık.. Buyrun:

İMAM a.s GAYBETTE DEDİK:

El Asbah şöyle rivayet eder: “Bir gün İmam Ali as’a gittim. Yanına vardığımda derin bir şekilde düşünüyor ve yere birşey çiziktiriyordu. Ben de sordum: Ey Müminlerin Emiri, neden toprağı çiziktiriyorsun? Yoksa buna bir arzu mu duyarsın? İmam Ali as der: Allah hakkı için hayır. Bir kez bile ne dünyayı ne de dünyanın zevklerini arzulamışımdır. Fakat, benim neslimden 11. Oğlumdan olacak yeni doğmuşu düşünürüm. O, bu dünyayı tiran ve zulümle dolduğu üzere, adalet ve barışla dolduracak olan Mehdi’dir. O GAYBETE çekilecektir. Ve bu dönemde kafa karışıklığına sebep olacaktır. Öyle ki, kimisi hak yolundan sapacak ve kimisi de yolunu doğruya doğru bulacaktır. O zaman ben sordum: Müminlerin Emiri, bu karışıklık ve GAYBET ne kadar sürecek? İmam Ali as şöyle cevap verdi: 6 gün, 6 ay ya da 6 yıl.” Gaybet Tusi, Şeyh Tusi

Resulullah saas buyurdu: “Ya Ali, sen benden, ben de sendenim. Sen benim kardeşim, vasimsin. Ben öldüğümde, insanların göğüslerindeki nefret ortaya çıkacak. Ve benden sonra, sessiz felaket getiren bir fitne olacak. Her açık ve saklı münafık buna düşecek. Bu fitne, senin Şiaları’nın, senin çocuklarından 7.sinden olan 5.çocuğunu kaybettiklerinde ortaya çıkacak. Cennet ve yeryüzü ehli onun yokluğu için yas tutacak. Bir bilsen, kaç tane mümin kadın ve erkek, onun yokluğunda yasta, endişeli ve karışmış olacak?!” Bihar’ül Envar c.26 s.350

İMAM a.s SESSİZ GAYBETTEYDİ DEDİK:

“…Sonra Resulullah saas bize döndü ve sesini yükselterek şöyle buyurdu: Dikkatli olun! Yedinci oğlumdan 5.cisi kaybolduğu zaman dikkatli/tedbirli olun! Ben dedim: Onun yokluğunda ne olacak? Resulullah saas buyurdu: SESSİZLİK. Ta ki, Allah svt ona huruc izni verinceye kadar…” Bihar’ül Envar 36/333

VE BU HADİSLERİN DOĞRULUĞUNU, İMAM A.S’IN GİTMİŞ OLDUĞUNU; YİNE İMAM A.S’IN SÖZLERİ İLE DE KANITLADIK:

İmam a.s buyurdu: “Ve bugün eğer isteseydim, hanginizin Şimr bin Cevşen ve Şeys bin Rebia olduğunu söylerdim. Fakat bekleyin, hemen hemen tek bir hadisi bile anlamayan bu akılsızlarla ne yapabilirim? Ve sakın sevinmeyin, ey Zalimler! Sizi TERK EDİYOR olduğum için ve topraklarınızdan HİCRET ETTİĞİM için sevinmeyin. Çünkü babam Muhammed ibn El Hasan El MEHDİ A.S İLE BİRLİKTE DÖNMEM, uzun sürmeyecektir ki O a.s size, kılıçların gölgesi altında, kılıç ve ölüm haricinde başka birşey vermeyecektir… Ve babam, bana yaptıklarınızdan ve benim kutsallığımı ihlal etmenizden dolayı, size kızgın ve üzgün bir şekilde gelecektir.” Mehdi a.s ile Buluşma Hutbesi
Y- Yamani et Yawmiates (Mémoires).

Salam, L’Imam est occulté. Y-15. Personne ne[…]

T- La Table Servie.

Salam, Parabole de l’Eau. T-18. Tout le mond[…]

A- Nom nouveau du Mahdi.

Salam, Dhi Dhikr, possesseur du Rappel. A-[…]