#65234
بسم الله الرحمن الرحيم
والحمد لله رب العالمين
اللهم صل على محمد وآل محمد الائمة والمهديين وسلم تسليما كثيرا


آنها چه کسانی هستند؟ نام آنان چیست؟

روایات فراوانی وجود دارد که در آن در مورد 313 یار امام مهدی (ع) صحبت میشود. این افراد، اشخاصی بسیار خاص هستند که با منیت [نفس \ ایگو] خویش جنگیده اند، توسط امتحان ها و آزمایش ها[ی الهی] پاک شده اند و خود را برای ظهور امام مهدی (ع) آماده نموده اند.

صفوان ابن یحیی نقل کرد: امام رضا (ع) فرمودند: " به خدا سوگند، که قائمی که شما بسیار در انتظارش هستید ظهور نخواهد کرد تا آنکه شما پاک شوید. بسیار فراوان تا آنکه اندکی از شما باقی میمانند." – غیبت نعمانی ص 243

و امام جعفر صادق (ع) فرمودند: " کسی که آرزو میکند یکی از اصحاب قائم (امام مهدی) شود، باید حقیقتا دارای تقوا [ترس از خدا و اطاعت امر او] باشد و در هنگام انتظار خود را صاحب ارزش های اخلاقی نماید." – بحار الانوار ج52 ص140

در روایت دیگری نقل شده است که ابی عبدالله (ع) فرمودند: " تعداد بسیار اندکی عرب با قائم خواهد بود." پس به ایشان عرض شد:" اما بسیاری از آنان در مورد این امر[قائم] صحبت میکنند!" پس ایشان (ع) فرمودند:" مردم باید آزموده شوند و غربال شوند و رده بندی شوند و بسیاری از مردم از غربال خارج میشوند." – غیبت نعمانی ص204

از این روایات آشکار میشود که در اصل هر فردی شانس آن را دارد که یکی از این 313 فرد خاص شود، با فرض آنکه فرد خود را پاک نموده است و از غربال خارج نشود. همچنین روشن میگردد که فقط اعراب یا یک فرقه دینی خاص شایستگی آن را ندارند که یکی از اصحاب قائم (ع) باشند، بلکه آن دعوتی است برای تمام مردم بر این زمین.

امام صادق (ع) فرمودند:" و هنگامی که قائم قیام میکند، کسانی که خود را از اهل این امر مینامند از آن خارج میشوند. و کسانی که شبیه به پرستشگران خورشید و ماه هستند در آن وارد میگردند." – بحار الانوار ج52 ص364

در روایات دیگر ما آگاه میشویم که اصحاب غالباً از افراد جوان تشکیل شده اند.

امیرالمومنین (ع) فرمودند:" اصحاب مهدی جوان خواهند بود و در آنان فرد پیر نخواهد بود مگر به اندازه ی سُرمه در چشم یا نمکی که بر غذا زده میشود." - غیبت نعمانی ص170

همچنین:" اکثر این اصحاب (مهدی ع) جوان هستند، در حالیکه افراد پیر کم هستند." – بحارالانوار ج52 ص 334

در ادامه شایسته است که ذکر شود، ظهور امام مهدی (ع) توسط بیشتر مردم دنیا انکار خواهد شد. به همین علت ما میتوانیم فرض نماییم که آنانی که ایشان (ع) را میپذیرند و مطیع ایشان (ع) هستند، همان اصحاب او می باشند. شناخت ایشان (ع) آزمونی است و استوار در سمت او ایستادن با آزمون های دیگر ادامه می یابد.
در دعای "معرفت امام" این امر نقل شده است:" خدايا ؛ خودت را به من بشناسان ، زيرا اگر خودت را به من نشناساني تو و پيامبرت را نمي شناسم. خدايا ؛ پيامبرت را به من معرفي فرما ، زيرا اگر پيامبرت را به من نشناساني حجت تو را نخواهم شناخت. خدايا ؛ حجتت را به من بشناسان ، زيرا اگر حجتت را به من نشناساني نسبت به دينم گمراه مي گردم."

در روایتی آمده است:" بشارت باد بر کسانی که او را میپذیرند و از اصحابش هستند. وای بر کسانی که نسبت به فرمانش مطیع نسیتند و جزو دشمنانش به شمار می آیند." – بحار الانوار ج52 ص229-248

علی بن ابوحمزه نقل کرد که امام جعفر صادق (ع) فرمودند:" هنگامی که قائم ظهور کند بیشتر مردم او را رد خواهند کرد زیرا او به صورت فرمانده ای جوان ظهور میکند. تنها افرادی که الله از آنان در عالم روح\ارواح عهد گرفته است به او ایمان می آورند." – غیبت نعمانی ص247

علاوه بر آن باید ذکر شود که نه تنها قائم (ع) انکار خواهد شد، بلکه خود 313 نفر اصحاب قائم (ع) نیز توسط اکثریت مردم انکار خواهند شد. از این رو تعجب آور نمی باشد که دوازده نفر از بهترین 313 نفر اصحاب قائم (ع) تکذیب میشوند، هنگامی که آنها در روز جمعه 23 ژانویه 2015 مصادف با 3 بهمن 1393 بعد از مرگ ملک عبدالله (پادشاه عربستان) بشارت ظهور امام مهدی (ع) را دادند.

رسول الله (ص) در مورد اصحاب امام مهدی (ع) میفرمایند:" آنان در راه خدا میمیرند و مغروران\متکبران آنها را ناچیز میپندارند. ارزش آنها در این دنیا ناشناخته است اما آنها در آخرت شناخته خواهند شد." – منتخب الاثر ص474

ایشان (ص) همچنین آنان را به این شکل توصیف می نمایند:" همانا مردم آنان را به صورت کافران می بینند اما الله آنان را به صورت اولیاء می بیند. مردم آنان را به صورت دروغگویان میبینند اما الله آنان را راستگویان می بیند. مردم آنان را به صورت ناپاکان می بینند ولی الله آنان را پاک می بیند. مردم آنان را به صورت لعنت شدگان می بینند اما الله آنان را پرهیزکاران می بیند. مردم آنان را به صورت ظالمان می بینند اما الله آنان را عادل میبند. آنها ایمان را بدست آورده اند و کافران مغلوب شده اند." – الملاحم و الفتن درب 259

آنها راهبان شب و قهرمانان روزند.

در مورد آنان گفته میشود که قلبهایشان از آهن قوی تر خواهد بود. هرکدام از آنان قدرت چهل مرد را خواهند داشت.

و در توصیفی نزدیک به این گفته میشود که آنان بر تمام ظالمان چیره خواهند گشت. قلبهایشان همانند آهن است و آنان شیرهای روزند و راهبان شب. نه قبل از آنان و نه بعد از آنان همانند آنها در از خودگذشتگی نخواهد بود.

روح های آنان همانند چراغی روشن است و قلبهایشان همچنین میدرخشد.

اصیل و بسیار دانا خواهند بود.

آنها متواضعانه زندگی میکنند و هنگامی که آنها حاضر هستند، شناخته نخواهند شد، هنگامی که غایب هستند کسی به دنبال آنان نیست، هنگامی که مریض هستند، کسی آنان را ملاقات نخواهد نمود، و هنگامی که آنان میخواهند ازدواج کنند، کسی به نزد آنان نمی آید. هنگامی که آنان می میرند، کسی در خاکسپاری آنان شرکت نمیکند. آنان دارایی هایشان را در بین یکدیگر تقسیم میکنند و قبر یکدیگر را ملاقات میکنند. آروزی آنان یکی است حتی زمانی که آنان در شهرهای مختلفند.
مسلمانان برگزیده بدون هراس از بدگویان و در راه به سوی خدا.

اخلاص کامل و تلاش فروان برای فرمانبرداری از قائم (ع) آنان را دلاور، پاک و برگزیده میکند. آنها دوستان اویند و آنها رستگارانند.
در مورد آنان گفته میشود که آنان بر آب راه میروند و بر ابرها سفر میکنند یا آنکه آنان زمین را در عرض چشم به هم زدنی طی میکنند.
هیچ چیزی از آنان پنهان نخواهد بود.

ایمان آنان به خدا قوی است و حقیقت با آنان است.

آنان(اصحاب امام زمان ع) ذره ای شک در مورد خدای قادر ندارند، آنها خدا را خواهند شناخت به آن شکل که او باید شناخته شود. – البیان فی الاخبار مهدی آخرالزمان فصل 5 ، مکیال المکارم جلد1 ص65

اصحاب قائم (ع) کسانی خواهند بود که قادرند اوامر او را اجرا کنند و مسئولیتی سنگین در قبال مردم را حمل نمایند.
امام محمد باقر (ع) و امام جعفر صادق (ع) در مورد اصحاب مهدی (ع) فرمودند:" آنها مشرق و مغرب را دربرمیگیرند. هرکدام از آنان به اندازه چهل فرد قدرت خواهد داشت. قلبهایشان همانند آهن است. فراوان به آن شکل که کلمه لا اله الا الله و محمد رسول الله همانند انعکاس صدایی در همه جا شنیده خواهد شد." – بحار الانوار ج52 ص340

امام زمان (ع) میان سینه و شانه اصحابش دست میکشد که از آن طریق آنان در قضاوت بر کسی مردد نیستند. هیچ تصمیمی برای آنان سخت نخواهد بود. – بحار الانوار جلد 52 ص345

اصحابش در کنار تمام سختی ها او را همراهی خواهند نمود، آنها از او دفاع خواهند کرد، خواسته هایش را اجابت میکنند و نسبت به او مطیع تر و فرمانبردار تر هستند از یک برده برای آقایش. - مکیال المکارم جلد1 ص65

به هر حال همانجور که ذکر شد ماندن در کنار امام مهدی (ع) دشوار است. آن بزرگترین چالش زندگیشان برای اصحاب قائم (ع) خواهد بود. زیرا ایشان (ع) قضاوتی خواهند نمود که برای آنان پنهان است.

از ابی جعفر (ع) که فرمودند: قائم با قضایایی [حکم هایی] قضاوت میکند که توسط بعضی از اصحابش که در پیش روی او با شمشیر جنگیده اند انکار خواهد شد، و آن قضاوت آدم(ع) است، پس او (ع) پیش می آید و گردنهای آنان را میزند. سپس او برای بار دوم قضاوت خواهد نمود، پس افرادی دیگر از کسانی که در پیش روی او با شمشیر جنگیده اند آن را انکار خواهند نمود، و آن قضاوت داوود (ع) است، پس او (ع) پیش می آید و گردنهای آنان را میزند. سپس او برای بار سوم قضاوت خواهد نمود، پس افرادی دیگر از کسانی که در پیش روی او با شمشیر جنگیده اند آن را انکار خواهند نمود، و آن قضاوت ابراهیم (ع) است، پس او (ع) پیش می آید و گردنهای آنان را میزند.سپس او برای بار چهارم قضاوت میکند، و آن قضاوت محمد (ص) است، پس هیچکس آن را رد نخواهد کرد.

از ابی عبدالله (ع) که فرمودند: هنگامی که مردی با قائم در حال فرمان گرفتن از او و نهی شدن توسط او است، قائم خواهد گفت: او را بگردانید. پس آنها او را در مقابل او (ع) برخواهند گرداند، پس قائم (ع) فرمان خواهد داد که گردن مرد زده شود. پس هیچ کس نخواهند ماند به جز آنکه آنها از ترس او لرزانند.

ضروری است که تشخیص داده شود قائم (ع) به راه راست هدایت میکند. علاوه بر آن ایشان (ع) از اهل بیت (ع)، یک امام (ع) و فردی است که منحصراً بر اساس قوانین و فرامین الهی عمل مینماید و ایشان (ع) باطن را میداند و ایشان (ع) وجه الله سبحان و تعالی بر روی زمین است.

امام باقر (ع) فرمودند: همانا او مهدی نامیده شد، زیرا او به امری هدایت میکند که پنهان است به قدری که او مردی را به پیش می آورد که مردم از او هیچ گناهی نمیشناسند و او را میکشد.
امام صادق (ع) فرمودند: دنیا رنج فروانی نخواهد کشید تا آنکه مردی از ما اهل بیت خروج میکند. او با حکم داوود و خاندان (آل) داوود حکم میکند و از مردم گواهی نمیخواهد.

امام احمد الحسن (ع) اولین 313 نفر از اصحاب و وصی امام مهدی (ع) در کتاب فتنه ی گوساله و سامری میفرمایند: "و آن به این معنی است که الله امام مهدی (ع) را در مورد باطن امور با خبر میسازد و به او اجازه میدهد که بر اساس باطن حکم دهد." – پایان سخن سید پدر (ع)

و امام احمد الحسن (ع) فرمودند:" بله، با معصوم قدم برداشتن دشوار است اما غیرممکن نیست. کسی که میخواهد بر این مسیر قدم بردارد باید خویش را بسیار خوب آماده کند."

شروط معین برای آماده سازی انصار\یاران

در این خصوص امیرالمومنین علی (ع) فرمودند: یاران مهدی (ع) ، که تعدادشان 313 نفر است، به سوی او خواهند رفت و او را که پنهان بود خواهند یافت و از او سوال خواهند نمود: "آیا تو مهدی موعود هستی؟" جوابش این خواهد بود:"بله ای یاران من!" سپس او خود را مجدد از آنها پنهان\غایب خواهد نمود و به مدینه خواهد رفت. و هنگامی که آنها آن را میدانند، یارانش به مدینه خواهند رفت و هنگامی که آنها به مدینه میرسند، امام پنهان\غایب (ع) به مکه بازخواهد گشت و یارانش مجدد به مکه باز میگردند تا همراه او باشند. سپس امام (ع) مجدد به مدینه می رود و یارانش مجدد به سوی مدینه میروند (برای مرتبه ی دوم)، یکبار دیگر او (ع) به مکه میرود و این روال برای سه مرتبه تکرار میشود.

امام (ع) یارانش را به این روش و گونه امتحان میکند، برای آنکه ببیند که وفاداری آنها به او به چه میزان است. سپس او در بین صفا و مکه ظاهر میشود و درحالیکه یارانش را خطاب میدهد، او (ع) میگوید:" من امری را انجام نخواهم داد، تا آنکه شما تحت شروط معین با من بیعت نمایید. بر آن استوار باشید و ذره ای از آن تخطی نکنید. من نیز در این راستا به 8 چیز متعهد هستم." در پاسخ یاران هم عقیده خواهند بود و خواهند گفت:" ما به طور کامل در اختیار شماییم، شما را پیروی میکنیم و میپذیریم آنچه را که شما فرمان دهید. بخشنده باشید و با ما این شروط معین را در میان بگذارید."
امام (ع) بر کوه صفا بر مکه میرود و یارانش به دنبال او میروند. در آنجا او (ع) اعلام میکند و میگوید:" من با شما عهدی میبندم تحت این شروط:
یک – شما نباید میدان نبرد را ترک نمایید
دو – شما نباید دزدی کنید
سه – شما نباید عملی ناحق انجام دهید
چهار – شما نباید قانونی را زیر پابگذارید
پنچ – شما نباید عملی شریرانه و ناپسند مرتکب شوید
شش – شما نباید به هیچ کس به ناحق یورش ببرید
هفت – شما نباید طلا یا نقره جمع کنید
هشت – شما نباید گندم و جو جمع کنید
نه – شما نباید مسجدی را نابود سازید
ده – شما نباید شهادت دروغ دهید
یازده – شما نباید مومنی را خوار و خفیف نمایید
دوازده – شما نباید هیچ چیزی که از بهره حاصل شده است را مصرف نمایید
سیزده – شما باید بلاها و مصیبت ها را تاب آورید
چهارده – شما نباید مومنی را نفرین نمایید
پانزده – شما نباید شراب بنوشید
شانزده – شما نباید زربافت [بافته شده از طلا] به تن نمایید
هفده – شما نباید ابریشم به تن نمایید
هجده – شما نباید کسی که از شما میگریزد را تعقیب نمایید
نوزده – شما نباید خون بی گناه را بریزید
بیست – شما نباید به منافقان و کافران غذا دهید
بیست و یک – شما نباید لباس از جنس خز به تن نمایید
بیست و دو – شما باید زمین را به عنوان بالین\بالش استفاده کنید
بیست و سه – شما باید از اعمال ناپسند دوری نمایید
بیست و چهار – شما باید به نیکی فرمان دهید و از زشتی بازدارید. [شما باید امر به معروف و نهی از منکر نمایید]
هنگامی که بر آن عمل نمایید و این شروط را حفظ کنید، پس بر من واجب من است هیچکس را به عنوان یاران نگیرم مگر شما را. هیچ چیزی نخواهم پوشید مگر آنچه شما بپوشید، هیچ چیز نخواهم خورد مگر آنچه که شما میخورید، هیچ چیز را به عنوان مرکب نمیگیرم[بر آن سوار نمیشوم] مگر آنچه که شما آن را به عنوان مرکب میگیرید[بر آن سوار میشوید]. با شما خواهم بود بدون توجه به آنکه به کجا می روید، به آنجا خواهم رفت که شما به سوی آن خارج میشوید، به گروهی کوچک راضی خواهم بود و زمین را با عدل پرخواهم نمود به همان شکل که با ناعدالتی و ظلم پرشده بود، و خدا را میپرستم آنگونه که شایسته پرستش اوست. بر من واجب شده است بر آنچه که گفتم بمانم در حالیکه شما پایبند بر بیعت خود بمانید."
اصحاب خواهند گفت:" ما راضی هستیم و ما قول میدهیم که بر آنچه که شما فرمودید پایبند باشیم." سپس امام (ع) با هر یک از یارانش دست خواهد داد."

البته باید ذکر شود که امام (ع) گروه مخصوصش را تحت این شروط و این امتحانها قرار میدهد، زیرا که آنها به عنوان رهبران در حکومت جهانی خدمت خواهند نمود. و افرادی وجود دارند که دارای اعمال نیک هستند، که نقش مهمی در گسترش عدالت در جهان ایفا میکنند.
علاوه بر آن باید درک شود که رسول الله (ص) فرمودند: " من آمدم تا اخلاق را کامل نمایم." با توجه به آن، آشکار است که هدف بعثت رسول الله (ص) توسط ظهور امام مهدی (ع) کامل میگردد.

امام جعفر صادق (ع) فرمودند: هنگامی که قائم ما ، علیه السلام، دوباره ظهور میکند، الله بینایی و شنوایی را آنقدر قوی میکند که چیزی بین آنان و امام آنها پنهان نخواهد بود. امام مستقیماً مردم را خطاب قرار میدهد و مردم او را خواهند دید و از مکان او، او را میشوند. – بحارالانوار ج52 ص336

هنگامی که قائم ما دوباره ظهور میکند، او با دستش بر سرها دست میکشد. به آن طریق عقل آنان کامل میگردد و اخلاق آنان به اوج کمال میرسد. – بحارالانوار ج52 ص329

امام احمد الحسن (ع) درمورد برگزیدگی اصحاب امام مهدی (ع) در کتاب "نبوت خاتمه" در بخش "ویژگی های اصحاب امام مهدی در قرآن"، در مورد آیه { و ميان آنان و ميان آبادانيهايى كه در آنها بركت نهاده بوديم}(34:18) می نویسند:
" الله همچنین میفرماید: ما در میان شما، ای مومنین و بین دیار مبارک دیاری ظاهری قرار دادیم و این دیار مبارک حضرت محمد و آل محمد (ص) هستند. و اما دیار ظاهر خاص اولیاء خدا هستند که حجت بر خلق می باشند."

و امام (ع) این روایت را نقل میکنند:
" برای صاحب الزمان (ع) نوشتم که اهل بیت من درباره حدیثی که از پدرانتان (ع) نقل شده که فرموده اند خدمتگذاران و قائمین به امر ما اشرار خلق الله هستند مرا اذیت میکنند. و در جواب برایم نوشتند که: وای بر شما نمیخوانید آنچه را که خدا فرموده {وما میان آنها و شهرهای که در آنجا پر نعمت و برکت گردانیدیم باز دیار ظاهر بر هم قرار دادیم}، به خدا قسم ما آن دیار\شهرها مبارک و پر نعمت هستیم و شما آن دیار ظاهرید." – وسائل الشیعه ج27 ، ص151

در ادامه امام احمد الحسن (ع) روایتی مشابه نقل کردند:
" و در کتاب احمد بن علی بن ابی طالب طبرسی در کتاب احتجاج از ابی حمزه از ابی جعفر ع در حدیثی به حسن بصری میفرماید: ما آن دیار مبارک هستیم و آن کلام خداوند عز و جل است برای کسی به فضل ما اقرار کرد همانطوریکه خداوند به آنها امر کرده است که بسوی ما بیایند و فرمود: {و میان آنها و شهرهایی که در آنجا پر از نعمت و برکت گردانیدیم باز قریه های ظاهر بر هم قرار دادیم} و دیار ظاهر رسل و ناقلین اخبار ما برای شیعیان هستند...(تا انتهای حدیث)"
تا جایی که امام احمد (ع) فرمودند: " و انصار\یاران قائم مهدی (ع) بهترین مصداق این قریه های ظاهر هستند و امیر المومنین (ع) در مورد آنها میفرمایند: " پدرم و مادرم فدایشان شود عده ای هستند که اسامی آنها در آسمان معروف و در زمین مجهول می باشند."
و امام علی (ع) میفرمایند:" ای فرزند بهترین زنان تا کی منتظر بشارت پیروزی نزدیک از خدای رحیم هستی و وای بر متکبرین در هنگام دروی آنها به دست درو کنندگان و قتل فاسقین معاندِ پروردگار عظیم. پدر و مادرم فدایشان عده ای کم هستند که در آسمان معروف و در زمین ناشناخته می باشند و زمان ظهورشان نزدیک است."

امام احمد الحسن (ع) علاوه بر آن توضیح فرمودند:
" ولکن مراد از این افراد در آیه عده اول هستند که همان سیصد و سیزده نفر میباشند، و آنها وحی را از طریق رویای صادقه در ملکوت آسمانها از خداوند سبحان دریافت میکنند و به امر خداوند عالم به چیزی از غیب مطلع میشوند و برای بعضی از آنها به امر خداوند مقام نبوت است. و هر کدام با منزلت و مقامی که پیش خداوند دارند رسولی از پیامبران پیشین هستند، ولی بر یک امر واحد جمع میشوند زیرا که خدا واحد است و جمع شدنشان بهترین دلیل بر صدق کسی است که بر گرد او جمع شده اند. و هرکس ادعای این امر را بکند و با آنها نباشد دروغگو و دشمن خداست. کسی که با ما نیست، علیه ماست و هر کسی که برای ما جمع نمیکند برای شیطان جمع میکند. و این قریه های ظاهر فرستادگانی از خداوند هستند زیرا که حق را از خداوند شناختند و خداوند با رویای صادقه به آنها وحی میکند زیرا آنها با قائم حضرت مهدی (ع) هستند. قائم که زمین را پر از عدل و داد میکند. و آنها حجتی بر مردم هستند و در آنها گره ای نیست بلکه عقبه[ گردنه صعب العبور] را پشت سر گذاشته و به دنبال حجت خدا هستند و انصار خداوند سبحان را برای او گرد آوری میکنند."

به این طریق آشکار میشود که ارتباط بین ما و قائم (ع) از طریق 313 نفر رخ خواهد داد. زیرا آنها در این زمان شهرهای ذکر شده در قرآن هستند. آنها مردم را برای قائم (ع) گردآوری میکنند و آنها از موانع عبور میکنند.

و اهل بیت (ع) در مورد آنان فرمودند:" همانا زمین افتخار میکند که آنها بر او قدم بر میدارند."

و امام صادق (ع) در پیش از 1000 سال پیش برای آنها گریستند و دعا نمودند:" پروردگارا اگر میخواهی بر زمینت پرستیده شوی، پس بر آنان کسی از دشمنانت را نفرست."

دعوت یمانی موعود ع
viewtopic.php?f=79&t=11749

حقانیت پرچم های سیاه مشرقی
viewtopic.php?f=79&t=11617

دانلود کتاب های امام احمد الحسن ع
viewtopic.php?f=79&t=11873

#65540
A-Saad wrote:بسم الله الرحمن الرحيم
والحمد لله رب العالمين
اللهم صل على محمد وآل محمد الائمة والمهديين وسلم تسليما كثيرا


آنها چه کسانی هستند؟ نام آنان چیست؟

روایات فراوانی وجود دارد که در آن در مورد 313 یار امام مهدی (ع) صحبت میشود. این افراد، اشخاصی بسیار خاص هستند که با منیت [نفس \ ایگو] خویش جنگیده اند، توسط امتحان ها و آزمایش ها[ی الهی] پاک شده اند و خود را برای ظهور امام مهدی (ع) آماده نموده اند.

صفوان ابن یحیی نقل کرد: امام رضا (ع) فرمودند: " به خدا سوگند، که قائمی که شما بسیار در انتظارش هستید ظهور نخواهد کرد تا آنکه شما پاک شوید. بسیار فراوان تا آنکه اندکی از شما باقی میمانند." – غیبت نعمانی ص 243

و امام جعفر صادق (ع) فرمودند: " کسی که آرزو میکند یکی از اصحاب قائم (امام مهدی) شود، باید حقیقتا دارای تقوا [ترس از خدا و اطاعت امر او] باشد و در هنگام انتظار خود را صاحب ارزش های اخلاقی نماید." – بحار الانوار ج52 ص140

در روایت دیگری نقل شده است که ابی عبدالله (ع) فرمودند: " تعداد بسیار اندکی عرب با قائم خواهد بود." پس به ایشان عرض شد:" اما بسیاری از آنان در مورد این امر[قائم] صحبت میکنند!" پس ایشان (ع) فرمودند:" مردم باید آزموده شوند و غربال شوند و رده بندی شوند و بسیاری از مردم از غربال خارج میشوند." – غیبت نعمانی ص204

از این روایات آشکار میشود که در اصل هر فردی شانس آن را دارد که یکی از این 313 فرد خاص شود، با فرض آنکه فرد خود را پاک نموده است و از غربال خارج نشود. همچنین روشن میگردد که فقط اعراب یا یک فرقه دینی خاص شایستگی آن را ندارند که یکی از اصحاب قائم (ع) باشند، بلکه آن دعوتی است برای تمام مردم بر این زمین.

امام صادق (ع) فرمودند:" و هنگامی که قائم قیام میکند، کسانی که خود را از اهل این امر مینامند از آن خارج میشوند. و کسانی که شبیه به پرستشگران خورشید و ماه هستند در آن وارد میگردند." – بحار الانوار ج52 ص364

در روایات دیگر ما آگاه میشویم که اصحاب غالباً از افراد جوان تشکیل شده اند.

امیرالمومنین (ع) فرمودند:" اصحاب مهدی جوان خواهند بود و در آنان فرد پیر نخواهد بود مگر به اندازه ی سُرمه در چشم یا نمکی که بر غذا زده میشود." - غیبت نعمانی ص170

همچنین:" اکثر این اصحاب (مهدی ع) جوان هستند، در حالیکه افراد پیر کم هستند." – بحارالانوار ج52 ص 334

در ادامه شایسته است که ذکر شود، ظهور امام مهدی (ع) توسط بیشتر مردم دنیا انکار خواهد شد. به همین علت ما میتوانیم فرض نماییم که آنانی که ایشان (ع) را میپذیرند و مطیع ایشان (ع) هستند، همان اصحاب او می باشند. شناخت ایشان (ع) آزمونی است و استوار در سمت او ایستادن با آزمون های دیگر ادامه می یابد.
در دعای "معرفت امام" این امر نقل شده است:" خدايا ؛ خودت را به من بشناسان ، زيرا اگر خودت را به من نشناساني تو و پيامبرت را نمي شناسم. خدايا ؛ پيامبرت را به من معرفي فرما ، زيرا اگر پيامبرت را به من نشناساني حجت تو را نخواهم شناخت. خدايا ؛ حجتت را به من بشناسان ، زيرا اگر حجتت را به من نشناساني نسبت به دينم گمراه مي گردم."

در روایتی آمده است:" بشارت باد بر کسانی که او را میپذیرند و از اصحابش هستند. وای بر کسانی که نسبت به فرمانش مطیع نسیتند و جزو دشمنانش به شمار می آیند." – بحار الانوار ج52 ص229-248

علی بن ابوحمزه نقل کرد که امام جعفر صادق (ع) فرمودند:" هنگامی که قائم ظهور کند بیشتر مردم او را رد خواهند کرد زیرا او به صورت فرمانده ای جوان ظهور میکند. تنها افرادی که الله از آنان در عالم روح\ارواح عهد گرفته است به او ایمان می آورند." – غیبت نعمانی ص247

علاوه بر آن باید ذکر شود که نه تنها قائم (ع) انکار خواهد شد، بلکه خود 313 نفر اصحاب قائم (ع) نیز توسط اکثریت مردم انکار خواهند شد. از این رو تعجب آور نمی باشد که دوازده نفر از بهترین 313 نفر اصحاب قائم (ع) تکذیب میشوند، هنگامی که آنها در روز جمعه 23 ژانویه 2015 مصادف با 3 بهمن 1393 بعد از مرگ ملک عبدالله (پادشاه عربستان) بشارت ظهور امام مهدی (ع) را دادند.

رسول الله (ص) در مورد اصحاب امام مهدی (ع) میفرمایند:" آنان در راه خدا میمیرند و مغروران\متکبران آنها را ناچیز میپندارند. ارزش آنها در این دنیا ناشناخته است اما آنها در آخرت شناخته خواهند شد." – منتخب الاثر ص474

ایشان (ص) همچنین آنان را به این شکل توصیف می نمایند:" همانا مردم آنان را به صورت کافران می بینند اما الله آنان را به صورت اولیاء می بیند. مردم آنان را به صورت دروغگویان میبینند اما الله آنان را راستگویان می بیند. مردم آنان را به صورت ناپاکان می بینند ولی الله آنان را پاک می بیند. مردم آنان را به صورت لعنت شدگان می بینند اما الله آنان را پرهیزکاران می بیند. مردم آنان را به صورت ظالمان می بینند اما الله آنان را عادل میبند. آنها ایمان را بدست آورده اند و کافران مغلوب شده اند." – الملاحم و الفتن درب 259

آنها راهبان شب و قهرمانان روزند.

در مورد آنان گفته میشود که قلبهایشان از آهن قوی تر خواهد بود. هرکدام از آنان قدرت چهل مرد را خواهند داشت.

و در توصیفی نزدیک به این گفته میشود که آنان بر تمام ظالمان چیره خواهند گشت. قلبهایشان همانند آهن است و آنان شیرهای روزند و راهبان شب. نه قبل از آنان و نه بعد از آنان همانند آنها در از خودگذشتگی نخواهد بود.

روح های آنان همانند چراغی روشن است و قلبهایشان همچنین میدرخشد.

اصیل و بسیار دانا خواهند بود.

آنها متواضعانه زندگی میکنند و هنگامی که آنها حاضر هستند، شناخته نخواهند شد، هنگامی که غایب هستند کسی به دنبال آنان نیست، هنگامی که مریض هستند، کسی آنان را ملاقات نخواهد نمود، و هنگامی که آنان میخواهند ازدواج کنند، کسی به نزد آنان نمی آید. هنگامی که آنان می میرند، کسی در خاکسپاری آنان شرکت نمیکند. آنان دارایی هایشان را در بین یکدیگر تقسیم میکنند و قبر یکدیگر را ملاقات میکنند. آروزی آنان یکی است حتی زمانی که آنان در شهرهای مختلفند.
مسلمانان برگزیده بدون هراس از بدگویان و در راه به سوی خدا.

اخلاص کامل و تلاش فروان برای فرمانبرداری از قائم (ع) آنان را دلاور، پاک و برگزیده میکند. آنها دوستان اویند و آنها رستگارانند.
در مورد آنان گفته میشود که آنان بر آب راه میروند و بر ابرها سفر میکنند یا آنکه آنان زمین را در عرض چشم به هم زدنی طی میکنند.
هیچ چیزی از آنان پنهان نخواهد بود.

ایمان آنان به خدا قوی است و حقیقت با آنان است.

آنان(اصحاب امام زمان ع) ذره ای شک در مورد خدای قادر ندارند، آنها خدا را خواهند شناخت به آن شکل که او باید شناخته شود. – البیان فی الاخبار مهدی آخرالزمان فصل 5 ، مکیال المکارم جلد1 ص65

اصحاب قائم (ع) کسانی خواهند بود که قادرند اوامر او را اجرا کنند و مسئولیتی سنگین در قبال مردم را حمل نمایند.
امام محمد باقر (ع) و امام جعفر صادق (ع) در مورد اصحاب مهدی (ع) فرمودند:" آنها مشرق و مغرب را دربرمیگیرند. هرکدام از آنان به اندازه چهل فرد قدرت خواهد داشت. قلبهایشان همانند آهن است. فراوان به آن شکل که کلمه لا اله الا الله و محمد رسول الله همانند انعکاس صدایی در همه جا شنیده خواهد شد." – بحار الانوار ج52 ص340

امام زمان (ع) میان سینه و شانه اصحابش دست میکشد که از آن طریق آنان در قضاوت بر کسی مردد نیستند. هیچ تصمیمی برای آنان سخت نخواهد بود. – بحار الانوار جلد 52 ص345

اصحابش در کنار تمام سختی ها او را همراهی خواهند نمود، آنها از او دفاع خواهند کرد، خواسته هایش را اجابت میکنند و نسبت به او مطیع تر و فرمانبردار تر هستند از یک برده برای آقایش. - مکیال المکارم جلد1 ص65

به هر حال همانجور که ذکر شد ماندن در کنار امام مهدی (ع) دشوار است. آن بزرگترین چالش زندگیشان برای اصحاب قائم (ع) خواهد بود. زیرا ایشان (ع) قضاوتی خواهند نمود که برای آنان پنهان است.

از ابی جعفر (ع) که فرمودند: قائم با قضایایی [حکم هایی] قضاوت میکند که توسط بعضی از اصحابش که در پیش روی او با شمشیر جنگیده اند انکار خواهد شد، و آن قضاوت آدم(ع) است، پس او (ع) پیش می آید و گردنهای آنان را میزند. سپس او برای بار دوم قضاوت خواهد نمود، پس افرادی دیگر از کسانی که در پیش روی او با شمشیر جنگیده اند آن را انکار خواهند نمود، و آن قضاوت داوود (ع) است، پس او (ع) پیش می آید و گردنهای آنان را میزند. سپس او برای بار سوم قضاوت خواهد نمود، پس افرادی دیگر از کسانی که در پیش روی او با شمشیر جنگیده اند آن را انکار خواهند نمود، و آن قضاوت ابراهیم (ع) است، پس او (ع) پیش می آید و گردنهای آنان را میزند.سپس او برای بار چهارم قضاوت میکند، و آن قضاوت محمد (ص) است، پس هیچکس آن را رد نخواهد کرد.

از ابی عبدالله (ع) که فرمودند: هنگامی که مردی با قائم در حال فرمان گرفتن از او و نهی شدن توسط او است، قائم خواهد گفت: او را بگردانید. پس آنها او را در مقابل او (ع) برخواهند گرداند، پس قائم (ع) فرمان خواهد داد که گردن مرد زده شود. پس هیچ کس نخواهند ماند به جز آنکه آنها از ترس او لرزانند.

ضروری است که تشخیص داده شود قائم (ع) به راه راست هدایت میکند. علاوه بر آن ایشان (ع) از اهل بیت (ع)، یک امام (ع) و فردی است که منحصراً بر اساس قوانین و فرامین الهی عمل مینماید و ایشان (ع) باطن را میداند و ایشان (ع) وجه الله سبحان و تعالی بر روی زمین است.

امام باقر (ع) فرمودند: همانا او مهدی نامیده شد، زیرا او به امری هدایت میکند که پنهان است به قدری که او مردی را به پیش می آورد که مردم از او هیچ گناهی نمیشناسند و او را میکشد.
امام صادق (ع) فرمودند: دنیا رنج فروانی نخواهد کشید تا آنکه مردی از ما اهل بیت خروج میکند. او با حکم داوود و خاندان (آل) داوود حکم میکند و از مردم گواهی نمیخواهد.

امام احمد الحسن (ع) اولین 313 نفر از اصحاب و وصی امام مهدی (ع) در کتاب فتنه ی گوساله و سامری میفرمایند: "و آن به این معنی است که الله امام مهدی (ع) را در مورد باطن امور با خبر میسازد و به او اجازه میدهد که بر اساس باطن حکم دهد." – پایان سخن سید پدر (ع)

و امام احمد الحسن (ع) فرمودند:" بله، با معصوم قدم برداشتن دشوار است اما غیرممکن نیست. کسی که میخواهد بر این مسیر قدم بردارد باید خویش را بسیار خوب آماده کند."

شروط معین برای آماده سازی انصار\یاران

در این خصوص امیرالمومنین علی (ع) فرمودند: یاران مهدی (ع) ، که تعدادشان 313 نفر است، به سوی او خواهند رفت و او را که پنهان بود خواهند یافت و از او سوال خواهند نمود: "آیا تو مهدی موعود هستی؟" جوابش این خواهد بود:"بله ای یاران من!" سپس او خود را مجدد از آنها پنهان\غایب خواهد نمود و به مدینه خواهد رفت. و هنگامی که آنها آن را میدانند، یارانش به مدینه خواهند رفت و هنگامی که آنها به مدینه میرسند، امام پنهان\غایب (ع) به مکه بازخواهد گشت و یارانش مجدد به مکه باز میگردند تا همراه او باشند. سپس امام (ع) مجدد به مدینه می رود و یارانش مجدد به سوی مدینه میروند (برای مرتبه ی دوم)، یکبار دیگر او (ع) به مکه میرود و این روال برای سه مرتبه تکرار میشود.

امام (ع) یارانش را به این روش و گونه امتحان میکند، برای آنکه ببیند که وفاداری آنها به او به چه میزان است. سپس او در بین صفا و مکه ظاهر میشود و درحالیکه یارانش را خطاب میدهد، او (ع) میگوید:" من امری را انجام نخواهم داد، تا آنکه شما تحت شروط معین با من بیعت نمایید. بر آن استوار باشید و ذره ای از آن تخطی نکنید. من نیز در این راستا به 8 چیز متعهد هستم." در پاسخ یاران هم عقیده خواهند بود و خواهند گفت:" ما به طور کامل در اختیار شماییم، شما را پیروی میکنیم و میپذیریم آنچه را که شما فرمان دهید. بخشنده باشید و با ما این شروط معین را در میان بگذارید."
امام (ع) بر کوه صفا بر مکه میرود و یارانش به دنبال او میروند. در آنجا او (ع) اعلام میکند و میگوید:" من با شما عهدی میبندم تحت این شروط:
یک – شما نباید میدان نبرد را ترک نمایید
دو – شما نباید دزدی کنید
سه – شما نباید عملی ناحق انجام دهید
چهار – شما نباید قانونی را زیر پابگذارید
پنچ – شما نباید عملی شریرانه و ناپسند مرتکب شوید
شش – شما نباید به هیچ کس به ناحق یورش ببرید
هفت – شما نباید طلا یا نقره جمع کنید
هشت – شما نباید گندم و جو جمع کنید
نه – شما نباید مسجدی را نابود سازید
ده – شما نباید شهادت دروغ دهید
یازده – شما نباید مومنی را خوار و خفیف نمایید
دوازده – شما نباید هیچ چیزی که از بهره حاصل شده است را مصرف نمایید
سیزده – شما باید بلاها و مصیبت ها را تاب آورید
چهارده – شما نباید مومنی را نفرین نمایید
پانزده – شما نباید شراب بنوشید
شانزده – شما نباید زربافت [بافته شده از طلا] به تن نمایید
هفده – شما نباید ابریشم به تن نمایید
هجده – شما نباید کسی که از شما میگریزد را تعقیب نمایید
نوزده – شما نباید خون بی گناه را بریزید
بیست – شما نباید به منافقان و کافران غذا دهید
بیست و یک – شما نباید لباس از جنس خز به تن نمایید
بیست و دو – شما باید زمین را به عنوان بالین\بالش استفاده کنید
بیست و سه – شما باید از اعمال ناپسند دوری نمایید
بیست و چهار – شما باید به نیکی فرمان دهید و از زشتی بازدارید. [شما باید امر به معروف و نهی از منکر نمایید]
هنگامی که بر آن عمل نمایید و این شروط را حفظ کنید، پس بر من واجب من است هیچکس را به عنوان یاران نگیرم مگر شما را. هیچ چیزی نخواهم پوشید مگر آنچه شما بپوشید، هیچ چیز نخواهم خورد مگر آنچه که شما میخورید، هیچ چیز را به عنوان مرکب نمیگیرم[بر آن سوار نمیشوم] مگر آنچه که شما آن را به عنوان مرکب میگیرید[بر آن سوار میشوید]. با شما خواهم بود بدون توجه به آنکه به کجا می روید، به آنجا خواهم رفت که شما به سوی آن خارج میشوید، به گروهی کوچک راضی خواهم بود و زمین را با عدل پرخواهم نمود به همان شکل که با ناعدالتی و ظلم پرشده بود، و خدا را میپرستم آنگونه که شایسته پرستش اوست. بر من واجب شده است بر آنچه که گفتم بمانم در حالیکه شما پایبند بر بیعت خود بمانید."
اصحاب خواهند گفت:" ما راضی هستیم و ما قول میدهیم که بر آنچه که شما فرمودید پایبند باشیم." سپس امام (ع) با هر یک از یارانش دست خواهد داد."

البته باید ذکر شود که امام (ع) گروه مخصوصش را تحت این شروط و این امتحانها قرار میدهد، زیرا که آنها به عنوان رهبران در حکومت جهانی خدمت خواهند نمود. و افرادی وجود دارند که دارای اعمال نیک هستند، که نقش مهمی در گسترش عدالت در جهان ایفا میکنند.
علاوه بر آن باید درک شود که رسول الله (ص) فرمودند: " من آمدم تا اخلاق را کامل نمایم." با توجه به آن، آشکار است که هدف بعثت رسول الله (ص) توسط ظهور امام مهدی (ع) کامل میگردد.

امام جعفر صادق (ع) فرمودند: هنگامی که قائم ما ، علیه السلام، دوباره ظهور میکند، الله بینایی و شنوایی را آنقدر قوی میکند که چیزی بین آنان و امام آنها پنهان نخواهد بود. امام مستقیماً مردم را خطاب قرار میدهد و مردم او را خواهند دید و از مکان او، او را میشوند. – بحارالانوار ج52 ص336

هنگامی که قائم ما دوباره ظهور میکند، او با دستش بر سرها دست میکشد. به آن طریق عقل آنان کامل میگردد و اخلاق آنان به اوج کمال میرسد. – بحارالانوار ج52 ص329

امام احمد الحسن (ع) درمورد برگزیدگی اصحاب امام مهدی (ع) در کتاب "نبوت خاتمه" در بخش "ویژگی های اصحاب امام مهدی در قرآن"، در مورد آیه { و ميان آنان و ميان آبادانيهايى كه در آنها بركت نهاده بوديم}(34:18) می نویسند:
" الله همچنین میفرماید: ما در میان شما، ای مومنین و بین دیار مبارک دیاری ظاهری قرار دادیم و این دیار مبارک حضرت محمد و آل محمد (ص) هستند. و اما دیار ظاهر خاص اولیاء خدا هستند که حجت بر خلق می باشند."

و امام (ع) این روایت را نقل میکنند:
" برای صاحب الزمان (ع) نوشتم که اهل بیت من درباره حدیثی که از پدرانتان (ع) نقل شده که فرموده اند خدمتگذاران و قائمین به امر ما اشرار خلق الله هستند مرا اذیت میکنند. و در جواب برایم نوشتند که: وای بر شما نمیخوانید آنچه را که خدا فرموده {وما میان آنها و شهرهای که در آنجا پر نعمت و برکت گردانیدیم باز دیار ظاهر بر هم قرار دادیم}، به خدا قسم ما آن دیار\شهرها مبارک و پر نعمت هستیم و شما آن دیار ظاهرید." – وسائل الشیعه ج27 ، ص151

در ادامه امام احمد الحسن (ع) روایتی مشابه نقل کردند:
" و در کتاب احمد بن علی بن ابی طالب طبرسی در کتاب احتجاج از ابی حمزه از ابی جعفر ع در حدیثی به حسن بصری میفرماید: ما آن دیار مبارک هستیم و آن کلام خداوند عز و جل است برای کسی به فضل ما اقرار کرد همانطوریکه خداوند به آنها امر کرده است که بسوی ما بیایند و فرمود: {و میان آنها و شهرهایی که در آنجا پر از نعمت و برکت گردانیدیم باز قریه های ظاهر بر هم قرار دادیم} و دیار ظاهر رسل و ناقلین اخبار ما برای شیعیان هستند...(تا انتهای حدیث)"
تا جایی که امام احمد (ع) فرمودند: " و انصار\یاران قائم مهدی (ع) بهترین مصداق این قریه های ظاهر هستند و امیر المومنین (ع) در مورد آنها میفرمایند: " پدرم و مادرم فدایشان شود عده ای هستند که اسامی آنها در آسمان معروف و در زمین مجهول می باشند."
و امام علی (ع) میفرمایند:" ای فرزند بهترین زنان تا کی منتظر بشارت پیروزی نزدیک از خدای رحیم هستی و وای بر متکبرین در هنگام دروی آنها به دست درو کنندگان و قتل فاسقین معاندِ پروردگار عظیم. پدر و مادرم فدایشان عده ای کم هستند که در آسمان معروف و در زمین ناشناخته می باشند و زمان ظهورشان نزدیک است."

امام احمد الحسن (ع) علاوه بر آن توضیح فرمودند:
" ولکن مراد از این افراد در آیه عده اول هستند که همان سیصد و سیزده نفر میباشند، و آنها وحی را از طریق رویای صادقه در ملکوت آسمانها از خداوند سبحان دریافت میکنند و به امر خداوند عالم به چیزی از غیب مطلع میشوند و برای بعضی از آنها به امر خداوند مقام نبوت است. و هر کدام با منزلت و مقامی که پیش خداوند دارند رسولی از پیامبران پیشین هستند، ولی بر یک امر واحد جمع میشوند زیرا که خدا واحد است و جمع شدنشان بهترین دلیل بر صدق کسی است که بر گرد او جمع شده اند. و هرکس ادعای این امر را بکند و با آنها نباشد دروغگو و دشمن خداست. کسی که با ما نیست، علیه ماست و هر کسی که برای ما جمع نمیکند برای شیطان جمع میکند. و این قریه های ظاهر فرستادگانی از خداوند هستند زیرا که حق را از خداوند شناختند و خداوند با رویای صادقه به آنها وحی میکند زیرا آنها با قائم حضرت مهدی (ع) هستند. قائم که زمین را پر از عدل و داد میکند. و آنها حجتی بر مردم هستند و در آنها گره ای نیست بلکه عقبه[ گردنه صعب العبور] را پشت سر گذاشته و به دنبال حجت خدا هستند و انصار خداوند سبحان را برای او گرد آوری میکنند."

به این طریق آشکار میشود که ارتباط بین ما و قائم (ع) از طریق 313 نفر رخ خواهد داد. زیرا آنها در این زمان شهرهای ذکر شده در قرآن هستند. آنها مردم را برای قائم (ع) گردآوری میکنند و آنها از موانع عبور میکنند.

و اهل بیت (ع) در مورد آنان فرمودند:" همانا زمین افتخار میکند که آنها بر او قدم بر میدارند."

و امام صادق (ع) در پیش از 1000 سال پیش برای آنها گریستند و دعا نمودند:" پروردگارا اگر میخواهی بر زمینت پرستیده شوی، پس بر آنان کسی از دشمنانت را نفرست."

دعوت یمانی موعود ع
http://black-banners.com/forum/viewtopi ... 79&t=11749

حقانیت پرچم های سیاه مشرقی
http://black-banners.com/forum/viewtopi ... 79&t=11617

دانلود کتاب های امام احمد الحسن ع
http://black-banners.com/forum/viewtopi ... 79&t=11873

به نام خداوند بخشنده و مهربان
سپاس بی کران خدای عزوجل را که این حقییر سرتا پا گنهکارش را به چراغدانی روشن و هدایت گر هدایت فرمود .
پروردگارا سلامی بینهایت پر از آرامش و پیروزی روزی یاران حقیقیت گردان از طرف این حقییر و ذلیل در راهت .
سلام علیکم
برادر عزیزم خوشحالم که شما عزیزان رو پیدا کردم .
ان شا ء الله به زودی اگر امام عزیزم قبول کند امتحان ما ذره ها رو دور هم جمع خواهیم شد .
اسلام علی من اتبع الهدی

فرستاده شده از MYA-L22ِ من با Tapatalk
L- La Mère des Cités.

Salam, La jeune fille, mère du Fils de l’homme[…]

بسم الله الرحمن الرحيم والحمد لله رب العالمين […]

Ç- Prière (Çalat).

Salam, Diverses manières de prier. Ç- 2. Tou[…]

M- Deux Messies.

Salam, L’Esprit Christ en Jésus. M-17. Jésus[…]